22 Μαΐου 2019 21:30 Commercial Superleague 2018-2019 17 90'

3
4
0
0

Σε ένα παιχνίδι για την 17η αγωνιστική της Commercial Superleague αναμετρήθηκαν οι ομάδες του Δράκοντα και του Αμερικάνικου Κολεγίου με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 2-2 .Η συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν βαθμολογικά αδιάφορη καθώς το DEREE είχε κατακτήσει ήδη τον τίτλο της εφετινής SUPERLEAGUE , ήθελε όμως να φτάσει ως τη στέψη αήττητο πράγμα που τελικά επετεύχθη χάριν σε ένα γκολ του ΡΩΜΑΝΟΥ ένα λεπτό πριν τo σφύριγμα της λήξης. Οι δύο αντίπαλοι πάλεψαν ως το τέλος για τη νίκη ο καθένας για τους δικούς του λόγους, το DEREE είχε την κατοχή της μπάλας αλλά και τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στο ματς αλλά και οι Δικηγόροι εμφανίστηκαν πολύ ανταγωνιστικοί και ιδιαίτερα επικίνδυνοι όταν αποφάσιζαν να κατέβουν το χώρο της μεσαίας γραμμής με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να αφήσει μάλλον ικανοποιημένους και τους δύο.

3΄- GOAL (1-0)

Πολύ ωραία πάσα του ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΥ στον ΚΑΡΑΜΑΝΕΑ που βγαίνει τετ α τετ με τον ΑΡΒΑΝΙΤΗ τον οποίο και θα νικήσει ανοίγοντας το σκορ.

12’- Σέντρα από δεξιά του ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Δ. , η μπάλα φτάνει στον ΓΙΑΣΙΝ που πριν σκάσει πιάνει ένα βολέ ,θα μπλοκάρει σταθερά ο ΜΠΑΚΑΛΗΣ.

18’- Πολύ μεγάλη ευκαιρία για το Κολέγιο να φέρει το ματς στα ίσια όταν ξανά ο ΓΙΑΣΙΝ δοκίμασε το πόδι του από πλεονεκτική θέση είδε όμως τον ΜΠΑΚΑΛΗ να εκτινάσσεται και με το ένα χέρι να απομακρύνει τη μπάλα σε κόρνερ.

20’- Ο ΜΟΡΦΟΠΟΥΛΟΣ θα κινηθεί από δεξιά και θα βγάλει μια σέντρα στην καρδιά της περιοχής, εκεί που θα κινηθεί ο ΚΕΖΑΣ και θα πιάσει την κεφαλιά , θα στείλει όμως τη μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

21’- Φάουλ σε πολύ καλή θέση για το DEREE με εκτελεστή τον ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟ που στέκεται άτυχος καθώς το σουτ που επιχειρεί καταλήγει στη συμβολή των δοκών, νέο σουτ σε δεύτερο χρόνο από τον ΣΙΛΒΕΣΤΡΙΔΗ ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του ΜΠΑΚΑΛΗ.

30’- Νέα κάθετη πάσα του ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Δ. στον ΓΙΑΣΙΝ που χωρίς να χάσει χρόνο οπλίζει και σουτάρει πολύ δυνατά με το δεξί , λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

42΄- GOAL (1-1)

Δυνατό ευθύβολο σουτ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, ασταθής απόκρουση του ΜΠΑΚΑΛΗ που δίνει το δικαίωμα στον ΕΥΕΙΔΗ που κινήθηκε πρώτος στην μπάλα να ισοφαρίσει λίγο πριν την ανάπαυλα.

48’- Ένα κόρνερ για την ομάδα του Δράκοντα από δεξιά με τον ΚΕΖΑ να σηκώνεται ψηλότερα από όλους και να πιάνει μια καρφωτή κεφαλιά που όμως θα απομακρύνει ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ με τις γροθιές.

50’- Ωραία συνδυάζονται ο ΓΙΑΣΙΝ με τον νεοεισελθόντα ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟ με τον τελευταίο να επιχειρεί να πλασάρει τον ΜΠΑΚΑΛΗ που όμως αυτή τη φορά θα μπλοκάρει σταθερά.

60’- Κλέβει ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ για το Κολέγιο και πατάει όμορφα στον ΓΙΑΣΙΝ που σημαδεύει το αριστερό παραθυράκι της εστίας του ΜΠΑΚΑΛΗ , η μπάλα παίρνει λίγα φάλτσα παραπάνω και φεύγει μόλις άουτ.

61΄- GOAL (2-1)

Ο ΚΑΡΑΜΑΝΕΑΣ γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή και απειλεί με ένα δεξί σουτ από πολύ καλή θέση , ο GELA που κάνει κίνηση για να σταματήσει την πορεία της μπάλας τελικά θα τη βρει με το προτεταμένο χέρι του, πέναλτι για τους τυπικά γηπεδούχους. Ο ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΗΣ αναλαμβάνει την εκτέλεση και δε λαθεύει βάζοντας την ομάδα του για δεύτερη φορά στη θέση του οδηγού.

68’- Φάουλ σε καλό σημείο για τον Δράκοντα με τον ΚΕΖΑ Β. εκτελεστή, η μπάλα θα βρει στο πολυπρόσωπο τείχος των παικτών του DEREE και θα καταλήξει σε κόρνερ που στη συνέχεια πέρασε χωρίς κινδύνους για την εστία του ΑΡΒΑΝΙΤΗ.

80’- Ωραία πατάει τη μπάλα ο ΓΙΑΣΙΝ στον ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΟ που δοκιμάζει ένα δυνατό συρτό σουτ και τον ΜΠΑΚΑΛΗ να πέφτει και δύσκολα να παραχωρεί νέο κόρνερ.

89΄- GOAL (2-2)

Γκολ σε μια ανύποπτη φάση για το Αμερικάνικο Κολέγιο με τον Ρωμανό να κυνηγάει μια βαθιά μπαλιά από το χώρο της άμυνας, και αφού η άμυνα του Δράκοντα κάπου κόλλησε ο παίκτης του DEREE πρόλαβε την έξοδο του ΜΠΑΚΑΛΗ και με προβολή παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία του.