Red Cards
0
0

Άρθρο

Πολύ δυνατό ματς με μονομαχίες στο χώρο του κέντρου αλλά και πολύ γρήγορες αντεπιθέσεις.  Η ομάδα του Κολεγίου φάνηκε πιο έτοιμη από την αντίπαλό της και κατάφερε να ευστοχήσει σε μια από αυτές τις αντεπιθέσεις. Το δεύτερο ημίχρονο παρόλο που το σκορ ήταν 3-1 η ομάδα ου Δράκοντα πήρε τον έλεγχο του κέντρου και πίεσε πολύ περισσότερο. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να γίνει το ματς ντέρμπι.  Το τελικό σκορ κρίνεται δίκαιο αν και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει άλλο να τέρμα.

Το φιλμ του αγώνα

6′ Διαγώνιο δυνατό σουτ του Αποστολόπουλου από τη γραμμή της περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ.

11′ Βολέ του Σεϊμάνη με τον Αποστολόπουλο να περνάει στο sprint τον προσωπικό του αντίπαλο όμως το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ.

25′ (1-0) Λάθος της άμυνας του Δράκοντα με τον Πάτσο να κλέβει και από τα 20 μέτρα με εκπληκτικό σουτ στο αριστερό παράθυρο της εστίας άνοιξε το σκορ.

40′ Τακουνάκι του Δούκα στον Παπαναστασίου με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ από θέση τετ α τετ αλλά ο Γέσιος με έξοδο πρόλαβε να διώξει αρχικά και στην επιστροφή απομάκρυναν οι αμυντικοί.

60′ (2-0) Ατομική προσπάθεια του Γρατσιάτου από τα αριστερά και πάσα στον Τετώρο με τον αρχηγό του Κολεγίου να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με σουτ στην κίνηση.

62′ (2-1) Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά με τον Πετρακόπουλο να γεμίζει και τον Κεσσέ με καρφωτή κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι να μειώνει το σκορ.

64′ (3-1) Ταχύτατη αντεπίθεση για την ομάδα του Κολεγίου με τον Δούκα από τα δεξιά να πασάρει στον αμαρκάριστο Γρατσιάτο ο οποίος με σουτ έδωσε αέρα δύο γκολ στην ομάδα του.

84′ Μονομαχίες Τετώρου και Γρατσιάτου με τους αμυντικούς του Δράκοντα με τον πρώτο να κάνει το σουτ και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

84′ (4-1) Λάθος συνεννόηση των αμυντικών της φιλοξενούμενης ομάδας με τον Δούκα να κλέβει και με σουτ στο κενό τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ..

89 (4-2) Ανατροπή του Πετρακόπουλου από τον Αλεξανδρή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.

90′ Ο Δούκας έτρεξε όλη τη δεξιά πλευρά της επίθεσης του Κολεγίου γύρισε στον Τετώρος που έκανε το δυνατό σουτ αλλά ο Γέσιος με εκπληκτική απόκρουση μπλόκαρε η μπάλα.

Τετώρος Ηλίας  (Deree College )

Δύσκολο παιχνίδι. Ξεκινήσαμε και οι δύο ομάδες πάρα  πολύ δυνατά. Βάλαμε ένα πολύ ώρα γκολ στο πρώτο ημίχρονο βάλαμε και άλλο ένα στο δεύτερο και μετά συνεχίστηκε το παιχνίδι στον ίδιο ρυθμό χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.