Red Cards
0
0

Άρθρο

DEREE και ΔΡΑΚΩΝ διασταύρωσαν τα ξίφη τους στον χθεσινό αγώνα με τις ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο αλλά το DEREE να καταφέρνει να παίρνει τους τρεις βαθμούς αφού μπόρεσε να βρει περισσότερες φορές το δρόμο για τα δίκτυα. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα τουDEREE κυριαρχούσε στο γήπεδο, κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά λάθη των αντιπάλων και να οδηγηθεί στην ανάπαυλα με διαφορά πέντε τερμάτων. Στο 2ο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε. Το DEREE από την πλευρά του εφησυχαστικέ έδωσε χώρο στον αντίπαλο γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο ΔΡΑΚΩΝ και με τις κατάλληλες αλλαγές παικτών πέτυχε δύο γρήγορα γκολ, ξανά μπήκε στο παιχνίδι  και με ανεβασμένη ψυχολογία διεκδίκησε κάτι καλύτερο από το παιχνίδι. Το τρίτο γκολ άργησε να έρθει και ο χρόνος τελικά δεν ήταν αρκετός για την ισοφάριση ή και ακόμα για την ανατροπή. Το φιλμ του αγώνα:

GOAL (1-0) – Τραγικό λάθος της άμυνας με τον ΤΕΤΩΡΟ να το εκμεταλλεύεται, μπήκε στην περιοχή και από κοντά άνοιξε το χορό των γκολ

18΄ GOAL (2-0) – Κακός υπολογισμός από την άμυνα αφήνοντας την μπάλα να περάσει καθώς ό παίκτης ήταν εκτεθειμένος αλλά δεν είχαν υπολογίσει ότι ο ΤΕΤΩΡΟΣ θα κυνηγήσει τη φάση και ανενόχλητος απέναντι από τον τερματοφύλακα πλάσαρε εύστοχα

29΄ GOAL (3-0) – Χατ τρικ για τον ΤΕΤΩΡΟ μετά την σέντρα ακριβείας του ΡΩΜΑΝΟΥ

34 GOAL (4-0) – Σκόρερ ο YASSIN αυτή τη φορά μετά την έξυπνη κάθετη πάσα ακριβείας ου ΠΑΤΣΟΥ με τον σκόρερ σε θέση βολής απέναντι από τον τερματοφύλακα που δεν μπόρεσε να τον σταματήσει

40΄ GOAL (5-0) – Η διαφορά τερμάτων αυξάνεται με τον ΠΑΤΣΟ να βρίσκει δίκτυα μετά την εκτέλεση κόρνερ του ΡΩΜΑΝΟΥ

49΄ GOAL (5-1) – Ο ΔΡΑΚΩΝ άμεσα με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου μείωσε. Ο ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ σέρβιρε στον ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ και από κοντά πλάσαρε εύστοχα

57΄ GOAL (5-2) – Άλλο ένα γκολ για τον ΔΡΑΚΟΝΤΑ. Ο ΚΕΣΣΕΣ εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας έξω από την περιοχή και με ατομική προσπάθεια εξ΄ επαφής βρήκε δίκτυα δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα

87΄ GOAL (5-3) – Το τρίτο γκολ άργησε να έρθει παρά τις προσπάθειες του ΔΡΑΚΟΝΤΑ με τον χρόνο να μετρά αντίστροφα για τη λήξη του παιχνιδιού. Ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό σκορ του παιχνιδιού

ΔΗΛΩΣΕΙΣ :

Τετώρος Ηλίας (Παίκτης DEREE) : « Ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά στον παιχνίδι δεν υπήρχε άλλη ομάδα στο γήπεδο, βάλαμε πέντε γκολ αλλά στο δεύτερο επαναπαυτήκαμε, νομίζαμε ότι θα ήταν εύκολα αλλά δεν ήταν, η αντίπαλη ομάδα ήταν πάρα πολύ καλή και συγχαρητήρια στα παιδιά και το έδειξαν στο 2ο ημίχρονο».