18 Απριλίου 2018 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 14 90'

1
0
0
0

Πολύ μεγάλη εμφάνιση από την ομάδα του Κολεγίου απέναντι στην ομάδα του Δράκοντα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν γρήγορα μπροστά στο σκορ και δεν σταμάτησαν να προσπαθούν να πετύχουν περισσότερα τέρματα μέχρι το τέλος του αγώνα. Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν κουρασμένοι λόγω του final four του Δικηγορικού Κυπέλου στο οποίο σήκωσαν το Τρόπαιο. Παρά την κούραση τους κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 18’ αλλά μετά και μέχρι την ανάπαυλα παρέδωσαν τα όπλα. Στην επανάληψη και μέχρι το 90’ βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να σταματήσουν της επελάσεις των αντιπάλων. Η ομάδα του Κολεγίου κατάφερε και πέτυχε άλλα δυο τέρματα στο τέλος με τον Yassin ο οποίος πέτυχε τέσσερα τέρματα στον αγώνα.

5′ (0-1) Ατομική ενέργεια του Δούκα από τα δεξιά και παράλληλη σέντρα στον επερχόμενο Yassin ο οποίος με απευθείας πλασέ άνοιξε το σκορ.

8′ (0-2) Εκπληκτικό σουτ του Γρατσιάτου έξω από την περιοχή στη δεξιά γωνία του Μπακάλη.

18′ (1-2) Διαγώνια μπαλιά του Κεσσέ στην πλάτη της άμυνας στον Καραμανέα με τον τελευταίο να εκμεταλλεύεται την ταχύτητα του να μπαίνει στην περιοχή και με όμορφο σουτ στην αριστερή γωνία να μειώνει το σκορ.

23′ (1-3) Ο Αποστολόπουλος πάσαρε στο Δούκα στα δεξιά με τον επιθετικό του Κολεγίου να κάνει την σέντρα προς τον Γρατσιάτο ο οποίος δεν έπιασε καλά το σουτ αλλά στη συνέχεια ο Yassin με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

28′ (1-4) Εκτέλεση κόρνερ του Δούκα από τα αριστερά καρφωτή κεφαλιά του Δασκαλάκη από το κέντρο της μικρής περιοχής στη δεξιά γωνία του Μπακάλη.

31′ (1-5) Διαδοχικές ντρίπλες του Γρατσιάτου μέσα στην περιοχή και σουτ από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να κοντράρει σε πόδι αμυντικού και να καταλήγει στα δίχτυα.

35′ Κεραυνός του Δούκα από την δεξιά γωνία της περιοχής τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι χτύπησε στο έδαφος και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί.

50′ Σέντρα του Καραμανέα από τα αριστερά έδιωξε ο Σεϊμένης με γροθιές με τη μπάλα να καταλήγει στον Λιακόπουλο ο οποίος έκανε το απευθείας σουτ άουτ.

53′ Διαγώνιο σουτ του Καραμανέα έξω από την περιοχή πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

60′ (1-6) Κλέψιμο του Yassin μπήκε στην περιοχή πέρασε και τον Μπακάλη και με πλασέ έσπρωξε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

67′ Ατομική προσπάθεια του Γεωργιάδη και πάσα στα αριστερά στον Αναστασόπουλο με τον τελευταίο να κάνει το διαγώνιο σουτ άουτ.

80′ (1-7) Εκπληκτική προσπάθεια του Τετώρου από τα δεξιά έφτασε μέχρι τη γραμμή του άουτ γύρισε στο Yassin που έκανε αμέσως το σουτ στα δίχτυα.

82′ Συρτό σουτ του Αναστασόπουλου από τα αριστερά απέκρουσε αρχικά ο Σεϊμένης με τα πόδια και στη συνέχεια μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

85′ Κάθετη πάσα  του Γεωργιάδη στον Καραμανέα με τον επιθετικό του Δράκοντα να κάνει το συρτό σουτ και τον Σεϊμένη με υπερένταση να διώχνει σε κόρνερ.

YASSIN

ΔΡΑΚΩΝ: ΚΕΣΣΕΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

DEREE COLLEGE: ΔΟΥΚΑΣ, ΓΡΑΤΣΙΑΤΟΣ, ΤΕΤΩΡΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Λαχανιώτης Μιχαήλ (Deree College)

Εύκολη νίκη για εμάς παρόλο που δεν είχαμε παιχνίδια στα πόδια μας. Συνεχίζουμε δυνατά για να πάρουμε το Πρωτάθλημα.