15 Νοεμβρίου 2023 21:00 Commercial League 2023-2024 1 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 5 20 35 42 50 66 78 FT

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η δευτεραθλήτρια της Commercial league ( DEREE)  κόντρα στην πολύ καλή Elpen. Τ ο Deree μπήκε δυναμικά στο ματς καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων από το  πρώτο ημίχρονο.  Τα τρία εξ ‘αυτών σημείωσε ο Kariyanni με τον ίδιο << σχεδόν >> ακριβώς τρόπο , έπειτα από παράλληλη σέντρα του συμπαίκτη του πεταγόταν στην πορεία της μπάλας και από κοντά νικούσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα . Το τέταρτο γκολ σημείωσε ο Κωνσταντινίδης με εξαιρετική κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή . Στο δεύτερο ημίχρονο η Elpen ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και κατάφερε να μειώσει με τον Σάμιο σε 2-4 , ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ για την ομάδα του . Ενώ η Elpen πίεζε και για τρίτο τέρμα , σε μια αντεπίθεση της ομάδας του Deree  ο Παπαδάκης με ένα ασύλληπτο πλασέ κατάφερε να διευρύνει το σκορ υπέρ της ομάδας του το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ματς.

Διακριθέντες ELPEN : Σάμιος

Διακριθέντες DEREE: Kariyanni , Παπαδάκης , Κωνσταντινίδης.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΜΙΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ELPEN:

Αρχικά επειδή είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω στην commercial league , θέλω να αναφέρω ότι είναι ένας εξαιρετικός θεσμός που προωθεί όχι μόνο τον υγιή ανταγωνισμό , αλλά και την κοινωνικοποίηση μεταξύ των συμμετεχόντων , δίνοντας τους την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με το άθλημα που αγαπούν. Έπειτα , όσον αφορά το παιχνίδι , αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα , η οποία θεωρώ ότι θα ξεχωρίσει στο πρωτάθλημα . Για εμάς το αποτέλεσμα έρχεται σε δεύτερη μοίρα .Το κυριότερο είναι ότι είμασταν όλοι υγιείς , ευχαριστηθήκαμε τον αγώνα και είχαμε μια αξιοπρεπή παρουσία σε όλα τα επίπεδα. Εύχομαι υγεία σε όλους τους συμμετέχοντες και να γίνουν όμορφα παιχνίδια.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΜΑΔΑ DEREE :

Συγχαρητήρια για το πολύ ωραίο παιχνίδι και στις δύο ομάδες . Η ομάδα μας πήρε τη νίκη έχοντας απέναντι της ένα πολύ καλό αντίπαλο ο οποίος σίγουρα στη συνέχεια του πρωταθλήματος έδειξε οτι θα είναι άξιος αναφοράς. Είχαμε τον έλεγχο καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού παρ’όλο που ο αντίπαλος μας έβαλε δύσκολα σε αρκετές περιπτώσεις. Εύχομαι πάνω απ’όλα υγεία και ευχάριστα παιχνίδια για όλες τις ομάδες.