14 Ιουνίου 2023 21:45 Commercial League Phase One 2022-2023 90'

0
0
0
0

Ο αγώνας της 14/06/23 μεταξύ της ομάδας του Deree και του Σκλαβενίτη , οι δεύτεροι κατάφεραν να κερδίσουν το πρωτάθλημα με τελικό σκορ 3-4. Ήταν ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες καθώς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα υπήρχαν πολλές ευκαιρίες και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Η ομάδα του Deree από τα πρώτα κιόλας λεπτά άνοιξε το σκορ όμως δεν άφησε πολλά περιθώρια η ομάδα του Σκλαβενίτη και ισοφάρισε στο 12ο λεπτό με 1-1 . Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν όμως η ομάδα του Σκλαβενίτη καθώς φαινόταν ότι είχε τον έλεγχο κατάφερε να κερδίζει με σκορ 2-3. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σκλαβενίτη μπήκε ακόμα πιο δυναμικά καθώς ήθελε να κρατήσει το προβάδισμα, ωστόσο έβαλαν άλλο ένα γκολ κάνοντας το 2-4. Η ομάδα του Deree κατάφερε στο 71ο λεπτό να μειώσει σε 3-4 όμως δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει και  να πάρει το πρωτάθλημα.

GAME FILM

3’ (1-0) Ο Youssef βρέθηκε μόνος του έξω από τη μικρή περιοχή και με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά πλευρά του τερματοφύλακα του Σκλαβενίτη και έτσι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Deree.

12’ (1-1) Μετά από σέντρα του Ντούνη , το Ρούσσος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με ένα πλάγιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

16’ (2-1) Ο Ismail έδωσε πάσα στον Kariyanni εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.

40’ (2-2) Ο Μπάτση έκανε σέντρα και εκείνη τη στιγμή βρέθηκε Ο Ρούσσος και εκείνος με ένα δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

43’ (2-3) Ο Σκλαβενίτης κέρδισε πέναλτι. Ο Μπάτσι του εκτέλεσε, ευστόχησε δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του .

50’ (2-4) Ο Ρούσσος πέρασε όλη την άμυνα σε αντίπαλης ομάδας μπήκε μες στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-4.

71’ (3-4) Το Deree κέρδισε πέναλτι. Ο Kariyanni το εκτέλεσε και ευστόχησε μειώνοντας σε 34.

Δηλώσεις Σκλαβενίτη: Παραράς Κωνσταντίνος

Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ήταν ένα πραγματικό  ντέρμπι με έναν άξιο αντίπαλο. Σε ένα πολύ καλό γήπεδο αντάξιο του επιπέδου. Ήταν μία πάρα πολύ δύσκολη χρονιά από όλες τις απόψεις αλλά η ομάδα είναι φτιαγμένη αυτή για τα δύσκολα και έδειξε μεγάλο βάθος όταν χρειάστηκε. Θεωρώ ότι είμαστε δίκαιοι πρωταθλητές όπως και η ομάδα του Deree έφτασε Δίκαια στον τελικό του πρωταθλήματος αλλά πλήρωσε την απειρία της στα κρίσιμα σημεία του αγώνα. Συγχαρητήρια και στην ομάδα του Deree ,ευχαριστούμε και τη διοργανώτρια αρχή για την άψογη οργάνωση που μας παρείχε καθόλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος.