3 - 2

13 Φεβρουαρίου 2023 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 12 0'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 2 12 FT

Ύστερα από ένα δυνατό γεμάτο ένταση αγώνα , το DEREE πήρε δύσκολο τρίποντο απέναντι στο Σκλαβενίτη , που αγωνίσθηκε με πολλές απουσίες . Ο αγώνας σημαδεύτηκε από 4 αποβολές και δύο πέναλτι . Στο 2o κιόλας λεπτό του αγώνα , ο Παπαδογεώργος μετέτρεψε σε  γκολ του πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και έδωσε γρήγορα προβάδισμα στην ομάδα του . Αέρα δύο τερμάτων έδωσε ο Αγγελόπουλος για την ομάδα του στο 12o λεπτό . Τη  μείωση του σκορ πέτυχε ο Ντούνης , δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα . Φωτιά στο ματς έβαλε ο Νίκας που σκόραρε κάνοντας το 2-2 . Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους που πήραν ξανά προβάδισμα στο σκορ με τέρμα του KARIYANNI (3-2) . Τρομερή χαμένη ευκαιρία για το Σκλαβενίτη να φέρει το ματς στα ίσια έχασε ο Τζαβέλας όταν από την άσπρη βούλα , έστειλε τη μπάλα αουτ .