Ημερομηνία Ώρα League Σεζόν Αγωνιστική Τελικό
21 Νοεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 3 90'

Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 15 30 50 56 70 90 FT

Άρθρο

GAME RECAP – GAME STORY

Με αρκετές ελλείψεις αγωνίστηκε ο Σκλαβενίτης ενώ η ομάδα του Deree, μπήκε δυναμικά. Πέτυχε ένα η γρήγορο γκολ με τον Ellsayed, με κοντινό πλασέ, ύστερα απο πάσα του Παπαχρήστου. Ο Σκλαβενίτης μεταξύ του 20ου -25ου λεπτού, πίεσε και έχασε 2 ευκαρίες. Με τη συμπλήρωση του  μισαώρου, ο ίδιος παίκτης , διπλασίασε τα τλερματα της ομάδας τουμε ατομική ενέργεια. Δύο λεπτά αργότερα, το αριστερό σουτ του Λίτση πέρασε λίγο πιο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Γιάννουλη. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμ΄λενα στο 50ο λεπτό ο Hosny, κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του με σουτ μέσα απο την περιοχή. Στο 62ο λεπτό του αγώνα, ο Γιάννουλης μπλόκαρε το σουτ του Στάμου, Ο Χριστόπουλος απο την πλευρά του Σκλαβενίτη και ο Rezk απο το Deree αποβλήθηκαν. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα ο Παπαδάκης διαμόρφωσε το 0-4.