12 Δεκεμβρίου 2022 21:30 Commercial League Phase One 2022-2023 7 0'

2
3
0
0

Στον αγώνα της 12/12/22 μεταξύ της ομάδας της Deree και της ομάδας του Motor Oil είχαμε ένα συναρπαστικό ματς, όπου και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ ανταγωνιστικές μεταξύ τους με πολλές χαμένες ευκαιρίες. Η ομάδα της Motor Oil κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Motor Οil  είχε 4 δοκάρια (ΑΡΤΑΝ 2, ΤΣΙΡΙΚΑΣ, ΘΑΝΑΣΑΙ), ένα ακυρωθέν γκόλ στο 3-3 που αποδοκιμάσθηκε έντονα με πολλές διαμαρτυρίες από πλευράς Motor Oil, και οι 3 τραυματισμοί βασικών παικτών στην άμυνα αποδιοργάνωσαν την ομάδα, με συνέπεια η ομάδα του Deree να το εκμεταλλευτεί για να φέρει το ματς στα ίσια και τελικά να το ανατρέψει στα τελευταία λεπτά.

GAME HIGHLIGHTS

7` Ο Κουφής έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή όμως ο τερματοφύλακας του Deree απέκρουσε την μπάλα και εκείνη κατέληξε κόρνερ.

16` (1-0) Ο Elsayed βρέθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε δυνατό σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα χωρίς να μπορέσει να αντιδράσει ο τερματοφύλακας της Motor Oil .

19` Ο Θανασάι έδωσε πάσα στον Σταγάκη και εκείνος έκανε ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

38` (1-1)  Ο Θανασάι κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Ματσαδές,  έβαλε το γκολ και ισοφάρισε σε 1-1.

44` (1-2) Ο Κουφής έκανε ένα δυνατό σουτ λίγο μπροστά από τη σέντρα  και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

47` (2-2) Ο Ρωμανός βρέθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

53` (3-2) ο Παπαδογιώργος κέρδισε πέναλτι , το εκτέλεσε ο ίδιος και ευστόχησε.

57` Ο Θανασάϊ εκτέλεσε κόρνερ πήρε την κεφάλια ο Μαργαρίτης όμως η μπάλα βρέθηκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι καταλήγοντας άουτ.

61` (3-3) Μετά από κερδισμένο φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή ο Θανασάϊ εκτέλεσε απευθείας και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και έτσι έφερε το ματς για ακόμα μια φορά στα ίσια.

70`(4-3) Ο Αγγελόπουλος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 4-3.

77`(5-3) O Kariyani μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ διεύρυνε και άλλο το σκορ .

79` (6-3) Ο Παπαδογιώργος έδωσε πάσα στον Kariyani , ο οποίος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 6-3.

Διακριθέντες Motor oil: Θανασάϊ, Κουφής , Ματσαδές

Διακριθέντες Deree: Kariyani , Παπαδογιώργος, Ρωμανός