28 Φεβρουαρίου 2018 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 7 90'

1
3
0
0

Δύσκολη επικράτηση για την ομάδα του DEREE COLLEGE απέναντι στην MOTOR OIL  με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη με ένα σκορ το οποίο αδικεί τους γηπεδούχους. (0-2)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

13΄: Η πρώτη καλή φάση του αγώνα αν και άργησε καθώς είχαν ήδη περάσει 13 λεπτά ήρθε για τους φιλοξενούμενους με τον Παπαναστασίου να κάνει σέντρα από το πλάι και με τον Δούκα να μη μπορεί να σκοράρει.

15΄: Δεύτερη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Αποστολόπουλο να δοκιμάζει ένα σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα.

18΄: Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν δύο φάσεις με τον Τσελεπίδη. Η πρώτη ήταν μια ατομική προσπάθεια από τα δεξιά της αντίπαλης εστία με ένα συρτό σουτ το οποίο πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι και η επόμενη ήταν ένα δυνατό σουτ από το κέντρο της μεγάλης περιοχής το οποίο εξουδετερώθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα

25΄: Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Αποστολόπουλο και πάλι ο οποίος με κεφαλιά μετά από κτύπημα κόρνερ δεν κατάφερε να σκοράρει.

28΄: Η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου ανήκει στον Παπαναστασίου όταν το σουτ που έκανα από το ύψος της μικρής περιοχής και ενώ η μπάλα κυλούσε προς τα δίκτυα ο Χατζάρας κατάφερε την τελευταία στιγμή να διώξει τη μπάλα σχεδόν πάνω στη γραμμή γλιτώνοντας την ομάδα του από τα χειρότερα.

35΄: Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τους αμυντικούς να καταφέρνουν να απομακρύνουν τη μπάλα.

43΄: Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άγγιξαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το Λεμονή όταν η κεφαλιά που πραγματοποίησε πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

44΄: Κίτρινη κάρτα για τον Πάτσο των φιλοξενούμενων.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο, λογάριαζαν όμως χωρίς τον αντίπαλο τερματοφύλακα (Καστανιώτης) ο οποίος κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του τόσο στο σουτ του Γρατσιάτου όσο και στην κεφαλιά του Δούκα στο 51΄λεπτό και στο 59΄ αντίστοιχα.

64΄: Ο Λεμονής πρωταγωνίστησε και πάλι στην επόμενη φάση όταν με ατομική του προσπάθεια κατάφερε να περάσει τρεις αντίπαλους αμυντικούς αλλά το σουτ που πραγματοποίησε έξω από την μεγάλη περιοχή κατέληξε άουτ.

65΄: Κίτρινη κάρτα για τον Αποστολόπουλο των φιλοξενούμενων.

GOAL 0-1

68΄: Στην κόντρα αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ όταν ο Δούκας εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του (Yassin) και σκόραρε για την ομάδα του.

70΄: Προσπάθεια αντίδρασης για τους γηπεδούχους με τον Τσελεπίδη να μην καταφέρνει και αυτός να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

GOAL 0-2

71΄: Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν το άνοιγμα των γηπεδούχων προκειμένου να ισοφαρίσουν και έτσι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Γρατσιάτο να σκοράρει για την ομάδα του με δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.

85΄: Κίτρινη κάρτα για τον Τετώρο των φιλοξενούμενων και για τον Γεωργακόπουλο των γηπεδούχων.