Red Cards
0
0

Άρθρο

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η ομάδα του κολεγίου, το δύσκολο παιχνίδι , τουλάχιστον πριν την έναρξή του με τους Αποφοίτους. Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και πέτυχαν τέσσερα τέρματα στο πρώτο κιόλας ημίχρονο. Οι αντίπαλοι τους, ξαφνιασμένοι μάλλον από την εξέλιξη του αγώνα, αρκέστηκαν σε αντεπιθέσεις και πέτυχαν το μοναδικό τους τέρμα, λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο

3΄ο Λένης εκτέλεσε φάουλ από το χώρο του κέντρου και έστειλε τη μπάλα προς το δεύτερο δοκάρι όπου εκεί ο Κυριακόπουλος έκανε πλασέ από κοντά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ

6΄εύκολα έχασαν οι φιλοξενούμενοι τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και έδωσαν την ευκαιρία στο Δούκα να κάνει κούρσα από τα δεξιά. Λίγο πριν μπει στην αντίπαλό περιοχή έστειλε τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι προς τον Τσιμπουκού που υπό πίεση έστειλε τη μπάλα άουτ

10΄ GAOL (1-0) εξαιρετική κούρσα και εκτέλεση του Δούκα, έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Βλαστάρη που προσπάθησε να διώξει αλλά δε τα κατάφερε

16΄κάθετη πάσα του Γρατσιάτου έβγαλε μόνο απέναντι από το Βλαστάρη το Δούκα που έπιασε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αντέδρασε γρήγορα και απομάκρυνε

20΄σε θέση offside υποδείχθηκε ο Rammi που έπιασε την κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Λένη

30΄ GOAL (2-0) τυχεροί στάθηκαν οι γηπεδούχοι όταν ο Λαχανιώτης έδιωξε τη μπάλα από το χώρο του κέντρου και εκείνη έφτασε στον αμαρκάριστο Δούκα που προσπάθησε να νικήσει τον Βλαστάρη με σουτ. Η μπάλα έφτασε στον Παπαναστασίου που με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με κοντινή κεφαλιά σκόραρε

33΄ GOAL ( 3-0) βάσεις για τη νίκη έβαλε το γκολ του Γρατσιάτου. Το σουτ που επιχείρησε κόντραρε σε αμυντικό και αφού άλλαξε πορεία κατέληξε στο βάθος της εστίας του Βλαστάρη

39΄ GOAL ( 3-1) γρήγορα αντέδρασαν οι φιλοξενούμενοι και μείωσαν το σκορ με κοντινή κεφαλιά του Rammi, ύστερα από σέντρα του Κυριακόπουλου από τα αριστερά

44΄ GOAL ( 4-1) λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Παπαναστασίου με κοντινή κεφαλιά , ύστερα από φάση διαρκείας, ανέβασε ξανά τη διαφορά στα τρία τέρματα

50΄ GOAL (5-1) Με την ίδια επιθετική διάθεση ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι και στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 50΄λεπτό ο Γρατσιάτος υποδέχτηκε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, ύστερα από διώξιμο της άμυνας του, έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή και την κατάλληλη στιγμή έδωσε έτοιμο γκολ στον Παπαναστασίου που είχε εύκολο έργο

60΄σε καλή θέση έβγαλε ο Κατσαρίδης το Rammi, αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ

62΄ GOAL (6-1) διαστάσεις θριάμβου το γκολ του Γρατσιάτου, όταν πέρασε όποιον βρέθηκε μπροστά του και πλάσαρε εύστοχα τον Βλαστάρη

70΄ GOAL (7-1) άλλο ένα σόου του πολυτιμότερου παίκτη του αγώνα απέφερε το έβδομο τέρμα για την ομάδα του. Ο Γρατσιάτος έδωσε πάσα πάρε βάλε στον Παπαναστασίου με τον τελευταίο να έχει εύκολο έργο και να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής