16 Απριλίου 2019 20:45 Commercial League 2018-2019 15 90'

0
0
0
0

Σε ένα παιχνίδι για τη δέκατη πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Commercial league αναμετρήθηκαν οι ACCENTURE και DELOITTE που μετά τη MOTOR OIL και τον ΤΟΞΟΤΗ είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν την πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. Τελικά, οι δύο αντίπαλοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 ένα σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο καθώς στην επανάληψη οι φάσεις που δημιουργήθηκαν μπροστά από τις δύο εστίες ήταν λιγοστές και στην πιο καλή στιγμή λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης, ο ΤΣΟΛΚΑΣ έβγαλε μια προβολή που επιχείρησε ο ΑΠΕΡΓΗΣ και κράτησε το βαθμό για την ομάδα του. Αντίθετα στο πρώτο μέρος οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν πιο επιθετικό ποδόσφαιρο, η DELOITTE μπήκε πολύ πιο δυνατά στο ματς, προηγήθηκε πριν το τέταρτο με δύο γκολ διαφορά ( ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ-ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) όμως η ACCENTURE συνήλθε γρήγορα, έφτιαξε φάσεις και με την ποιότητα που διαθέτει ο ΜΠΑΪΕΡ τελείωσε δύο εξ αυτών και έφερε το ματς στα ίσια.

5΄- GOAL (0-1)

Στην πρώτη ουσιαστικά επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ η DELOITTE ανοίγει το σκορ όταν ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ γύρισε έξυπνα τη μπάλα στον ΠΡΙΝΤΕΖΗ και ο τελευταίος με ένα δυνατό αριστερό σουτ νικάει τον ΤΣΟΛΚΑ.

13΄- GOAL (0-2)

Πολύ όμορφη ατομική ενέργεια από τον ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗ που μπαίνει μέσα στην περιοχή από δεξιά, με προσποιήσεις αδειάζει δύο αμυντικούς και απέναντι από τον ΤΣΟΛΚΑ σημαδεύει σωστά διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

13΄- GOAL (1-2)

Γρήγορη απάντηση από τον ΜΠΑΪΕΡ που από θέση μέσα δεξιά μόλις γίνεται κάτοχος της μπάλας σουτάρει αστραπιαία, στέλνοντας τη μπάλα να γλύψει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήξει στα δίχτυα, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον ΒΙΔΑΚΗ.

25΄- Ατομική προσπάθεια του ΖΟΥΠΑ από αριστερά που γυρίζει παράλληλα και βρίσκει τον ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗ στη μεγάλη περιοχή ο οποίος κοντρολάρει και δοκιμάζει ένα πλασέ, αυτή τη φορά ο ΤΣΟΛΚΑΣ θα μπλοκάρει σταθερά.

30΄- Ωραίο 1-2 ανάμεσα σε ΠΡΙΝΤΕΧΗ και ΛΑΓΟΔΗΜΟ , το σουτ του τελευταίου με το εξωτερικό η μπάλα όμως παίρνει πολλά φάλτσα και φεύγει μακριά από την εστία.

37΄- GOAL (2-2)

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τους τυπικά γηπεδούχους, ο ΜΠΑΪΕΡ αναλαμβάνει την εκτέλεση με ένα δυνατό συρτό σουτ, η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και αλλάζει πορεία ξεγελώντας τον ΒΙΔΑΚΗ.

43΄- Παραλίγο να κάνει ολική ανατροπή η ACCENTURE με τον ΜΠΑΪΕΡ και πάλι καθώς έχει δει εκτός εστίας τον ΒΙΔΑΚΗ και επιχειρεί να τον κρεμάσει, η μπάλα θα περάσει πολύ κοντά από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

55΄- Ο ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ εκτελεί ένα φάουλ σε πολύ καλή θέση , ένα μέτρο περίπου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

65΄- Ο ΜΑΝΙΣΤΑΝΟΓΛΟΥ κινείται ταχύτατα και βγάζει ωραία σέντρα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής ,ο ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗΣ βάζει την προβολή αλλά για πολύ λίγο δεν προλαβαίνει να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.

71΄- Ωραία βγαίνει μπροστά η ACCENTURE, η μπάλα γτάνει στον ΜΠΑΪΕΡ που επιχειρεί ένα γυριστό σουτ, μπλοκάρει σταθερά ο ΒΙΔΑΚΗΣ.

85΄- Κόρνερ του ΚΟΝΤΟΣΗ, προβολή του ΑΠΕΡΓΗ ο ΤΣΟΛΚΑΣ αν και κρύος στο β΄ημίχρονο πέφτει και αποσοβεί  μια τρίτη παραβίαση της εστίας του.