2 Νοεμβρίου 2017 21:00 Commercial League 2017-2018 2 90'

0
0
0
0

Ανώτερη η ομάδα της DELOITTE «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ την νεοφώτιστη στο πρωτάθλημα, ομάδα της ACCENTURE που ήταν μαχητική, αλλά άτυχη καθώς είχε τέσσερα δοκάρια! Η  γηπεδούχος ομάδα ευτύχησε να έχει σε μεγάλη ημέρα τον ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ Αναστάσιο που πέτυχε τρία προσωπικά γκολ και τον τερματοφύλακα της ΓΕΩΡΓΙΟΥ Αλέξανδρο που είχε κατεβάσει τα ρολά και απέκρουε κάθε προσπάθεια των φιλοξενούμενων που δεν κατέληγε στο δοκάρι! Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που και οι δύο ομάδες έπαιξαν για την νίκη, οι φάσεις εναλλάσσονταν η μία την άλλη, αλλά η ομάδα της DELOITTE ήταν αυτή που είχε καθαρό μυαλό και ευστοχία στο τελείωμα των φάσεων! Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 1-0 και το σκορ να είναι ανοιχτό, πλην όμως στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα δεν άφησε κανένα περιθώριο για αντίδραση στους φιλοξενούμενους και με ένα γρήγορο γκολ «καθάρισε»  στην ουσία το παιχνίδι!

Το φιλμ του αγώνα:

– Η πρώτη φάση ανήκε στους γηπεδούχους, όταν ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ έβγαλε κάθετη μπαλιά από αριστερά που έκανε επίθεση στο κέντρο της μεγάλης περιοχής της ACCENTURE, ο ΧΕΙΛΙΩΤΗΣ σούταρε αλλά η μπάλα αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟ.

– Στο επόμενο όμως κιόλας λεπτό, ήρθε η απάντηση από την ομάδα των φιλοξενούμενων, με διπλή ευκαιρία! Έξω από την μεγάλη περιοχή ο ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ έπιασε το δυνατό σουτ για να υποχρεώσει τον ΓΕΩΡΓΙΟΥ στην πρώτη του μεγάλη απόκρουση στο δεξιό του «παραθυράκι», σε κόρνερ. Η εκτέλεση έφερε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά ο ΣΕΡΕΛΕΑΣ μόνος και αμαρκάριστος σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα, που στην συνέχεια έδιωξε σε νέο κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

10΄ – Κόρνερ αυτή τη φορά για τους γηπεδούχους από δεξιά, απευθείας σουτ ο ΓΚΡΙΝΤΖΟΣ από το υψος της μεγάλης περιοχής απέκρουσε δύσκολα ο ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ στην αριστερή του γωνία και στην συνέχεια έδιωξαν την μπάλα οι αμυντικοί.

17΄ – Νέο κόρνερ για την DELOITTE πάλι από τα δεξιά. Καρφωτή κεφαλιά του ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ από την μικρή περιοχή, έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί σε κόρνερ, από την αριστερή αυτή τη φορά πλευρά. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ΜΑΚΡΗΣ, με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά να καταλήγει στο πίσω δοκάρι του τερματοφύλακα και από πλάγια θέση να κάνει το σουτ ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ, αναγκάζοντας τον ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟ σε απόκρουση με τα πόδια πάλι σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο, τελειώνοντας η «πολιορκία» στα καρέ των φιλοξενούμενων.

29΄ – GOAL (1-0)

Ο ΧΕΙΛΙΩΤΗΣ εκτέλεσε κόρνερ από τα  δεξιά ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ πλάσαρε από την μικρή περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στην δεξιά γωνία του ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ μετά από ασυνεννοησία με τους αμυντικούς του, ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους. Απ’ το σημείο αυτό και μετά δεν σημειώθηκε κάποια άλλη αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο και το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες.

52΄ – Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά για την ομάδα της DELOITTE που μπήκε αποφασισμένη να «τελειώσει» το παιχνίδι. Επέλαση του ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗ από τα δεξιά κάθετη μπαλιά προς την εστία του ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ που πέρασε απ’ όλους χωρίς να βρεθεί κάποιος να την σπρώξει στο άδειο τέρμα.

53΄ – GOAL (2-0)

Στο επόμενο κιόλας λεπτό ο ΓΚΡΙΝΤΖΟΣ έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ, με την μπάλα να καταλήγει στην δεξιά του γωνία χωρίς να του αφήσει περιθώριο για αντίδραση.

57΄ – Η φιλοξενούμενη ομάδα προσπάθησε να ξαναμπεί στον αγώνα, το δυνατό σουτ όμως του ΑΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ έξω από την μεγάλη περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ στην δεξιά του γωνία ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ.

58΄ – Απάντηση των γηπεδούχων με ωραίο σουτ του ΜΑΚΡΗ που πέρασε λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ.

60΄ – GOAL (3-0)

Ο ΠΡΙΣΙΜΙΝΤΖΗΣ βγήκε μόνος του από τα δεξιά μετά από ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και σουτάροντας δυνατά στην απέναντι γωνία του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων ανέβασε τον δείκτη του σκορ.

65΄ – GOAL (4-0)

Ο ίδιος πάλι παίκτης με ατομική του ενέργεια βγήκε από τα αριστερά αυτήν την φορά και πλασάροντας υποδειγματικά τον ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟ, σημείωσε το τρίτο του προσωπικό γκολ!

67΄ – Από το σημείο αυτό και μετά η γηπεδούχος ομάδα κατέβασε «στροφές» με αποτέλεσμα να αφήσει χώρο στους φιλοξενούμενους. Κερδισμένο κόρνερ από τα αριστερά, απευθείας εκτέλεση από τον ΝΤΙΝΟ, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και να την διώχνουν στη συνέχεια οι αμυντικοί.

68΄ – Νέα μεγάλη φάση για την ομάδα της ACCENTURE! Δυνατό σουτ από τον ΔΗΜΟΠΟΥΛΟ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα αφού χτύπησε στην πλάτη του ΜΑΚΡΗ βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

73΄ – GOAL (4-1)

Μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά ο ΣΕΡΕΛΕΑΣ κοντρόλαρε την μπάλα με το στήθος και από το ύψος της μεγάλης περιοχής έπιασε ευθύβολο δυνατό σουτ νικώντας τον ΓΕΩΡΓΙΟΥ που δεν κατάφερε να αποκρούσει στην δεξιά του γωνία!

75΄- GOAL (5-1)

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και με απευθείας εκτέλεση φάουλ του ΧΕΙΛΙΩΤΗ από πλάγια αριστερά, αφού η μπάλα  «έγλυψε» το οριζόντιο δοκάρι κατέληξε στα δίκτυα του ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα!

87΄ – Η τελευταία μεγάλη φάση ανήκε στους φιλοξενούμενους που στάθηκαν για ακόμη μία φορά άτυχοι, καθώς ο ΡΑΛΛΗΣ που είχε περάσει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, σημάδεψε με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή το αριστερό κάθετο δοκάρι.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Παίκτης DELOITTE, ΜΑΚΡΗΣ Ηλίας

«Ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, ήταν το πρώτο παιχνίδι της σεζόν, δεν ήμασταν καλοί στα αρχικά μας πατήματα, μετά όμως μόλις βρήκαμε ρυθμό και με κάποιες αντεπιθέσεις πήραμε κεφάλι στο σκορ και νομίζω ότι το τελικό σκορ μας δικαιώνει και κερδίσαμε σχετικά άνετα. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους μας και μια καλή σεζόν.»

Παίκτης ACCENTURE, ΠΑΪΖΗΣ Γεράσιμος

«Δεύτερο παιχνίδι σήμερα για μας, προσπαθήσαμε απέναντι στην ομάδα της DELOITTE, η οποία φάνηκε πολύ καλή τελικά. Νομίζω το σκορ είναι αντιπροσωπευτικό για το παιχνίδι, θα συνεχίσουμε όσο μπορούμε πιο δυνατά απ’ το επόμενο ματς και πιστεύουμε η συνέχεια θα είναι πολύ καλή για εμάς. Συγχαρητήρια στην ομάδα της DELOITTE, καλή συνέχεια σ’ όλους.»