0
0

Άρθρο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον KARIYANNI , το DEREE ξεπέρασε και το εμπόδιο του Σόλωνα και παραμένει μόνο πρώτο και αήττητο στην
κορυφή της βαθμολογίας . Οι παίκτες του Κώστα Μαργαρίτη άνοιξαν με το καλημέρα το σκορ (3Ο) όταν ο KARIYANNI μέσα σπο την
περιοχή , σκόραρε . Αέρα δύο τερμάτων έδωσε ξανά ο KARIYANNI όταν πήρε το ριμπάουντ , ύστερα από απόκρουση του Τζατζαράκη
και σκόραρε . Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 , όταν ο Ρουμπάκος με ωραίο σουτ από τα δεξιά νίκησε το
Σεϊμένη . Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52ο , ο Ρουμπακος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έφερε το ματς στα ίσα . Στο 70ο
ο Δούκας έβαλε ξανά την ομάδα του κολεγίου μπροστά στο σκορ με λόμπα από τα 25 περίπου μέτρα (2-3) . Έξι λεπτά αργότερα οι
φιλοξενούμενοι πέτυχαν τέταρτο γκολ με τον KARIYANNI και ουσιαστικά κλείδωσαν την υπόθεση νίκη . Το τελικό 2-5 πέτυχε ξανά ο
KARIYANNI από την άσπρη βούλα σε μια φάση όπου ο Σαρρής είδε την κόκκινη κάρτα καθώς έπιασε τη μπάλα με το χέρι.