13 Μαρτίου 2024 21:00 Commercial League 2023-2024 8 90'

Kicks Academy (Γήπεδο ELPEN)
Ο.Τ. 49 Επιχειρηματικό Πάρκο / 5η οδός, Φοίνικας, Σπάτα 190 04

KO KO 6 8 27 88 FT

Ένα ακόμα τρίποντο έβαλε στο ενεργητικό της η ELPEN και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας . Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ,
άνοιξαν νωρίς το σκορ (6ο) με το Δήμο ύστερα από δοκάρι του Τσίρκα . Άμεσα απάντησαν οι γηπεδούχοι όταν ο Ντίνος , ποιος άλλος θα
μπορούσε να είναι , εκμεταλλεύτηκε λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και σκόραρε . Πριν να συμπληρωθούν τα πρώτα τριάντα λεπτά
του αγώνα , οι φιλοξενούμενοι πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ . Στο 27ο ο Λυμπερόπουλος πήρε τα μπάλα από σέντρα του Ζαφείρη και
νίκησε τον Στεφανίδη . Μεγάλη ευκαιρία είχαν χάσει στο 16ο οι γηπεδούχοι καθώς έχασαν πέναλτι με το Μάριο Ντίνο να μη μπορεί να
πετύχει γκολ . Δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα , οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη όταν ο Σάμιος πέτυχε το 1-3 ύστερα από