2 - 5

15 Ιανουαρίου 2023 15:00 Commercial League Phase One 2022-2023 9 0'

Gravias 6, Ag. Paraskevi 153 42, Greece

KO KO 52 57 63 74 FT

Αγώνας διαφήμιση του ποδοσφαίρου διεξήχθη μεταξύ του Δράκοντα και του Σκλαβενίτη , με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο της νίκης με σκορ 2-5 . Οι δύο ομάδες έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο , έκαναν πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες και πέτυχαν συνολικά 7 τέρματα . Η πρώτη καλή φάση του αγώνα ήρθε στο 11Ο μόλις λεπτό , όταν ο Ρούσσος δε μπόρεσε σε διπλό τετ α τετ ναι νικήσει τον Καπερώνη . Ο επιθετικός του Σκλαβενίτη , πήρε το ρεβάνς όταν από την άσπρη βούλα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του . Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς την επίτευξη τέρματος από καμία από τις δύο ομάδες , κάτι που δε συνέβη και στην επανάληψη . Το ματς έφερε στα ίδια ο Τσαλιάγκος στο 52ο  που έπιασε «αρρωστημένο» σουτ και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παράθυρου του Νικολακόπουλου , που αν και εκτινάχθηκε δε κατάφερε να αποτρέψει το γκολ (1-1) . Πέντε λεπτά αργότερα , ξανά ο Ρούσσος έδωσε προβάδισμα  στην ομάδα του όταν το δεξί του σουτ από  το ύψος της μεγάλης περιοχής , βρήκε το στόχο . Έξι λεπτά αργότερα ο Καραμαλίγκας με διαγώνιο σουτ ανέβασε τη διαφορά στα δύο τέρματα . Ο Καραμανές έδωσε νέο ενδιαφλερον στον αγώνα όταν στο 74ο έστειλε με σουτ τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Νικολόπουλου (2-3) .Δύο λεπτά αργότερα , ο Καραμαλίγκας με κοντινή προβολή πέτυχε το 2-4 . Λίγα λεπτά πριν τη λήξη , ο Παπανικολάου έγραψε το τελικό 2-5