7 Μαρτίου 2023 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 9 0'

0
0
1
1

Στον αγώνα της 07-03-23 μεταξύ της ομάδας του Σόλωνα και της ομάδας της Motor oil, είχαμε ένα ισορροπημένο ματς και αυτό φάνηκε από το τελικό αποτέλεσμα 3-3. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πάρα πολύ δυναμικά το παιχνίδι χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες μεταξύ τους πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς τελείωσε το πρώτο με πάρα πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν και με ένα τελικό αποτέλεσμα το οποίο ήταν δίκαιο και για τις δύο ομάδες.

GAME FILM

6’ (1-0) Μετά από λάθος της άμυνας της Motor oil, ο Στεφανόπουλος το εκμεταλλεύτηκε και με ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σόλωνα.

14’ (1-1) Ο Θανασάϊ κέρδισε πέναλτι, ο Κουφής εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας έτσι το παιχνίδι στα ίσια.

46’ (2-1) Ο Τσιρίγος έκανε σέντρα ,ο Καββαδίας βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με ένα εξαιρετικό πλασέ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του.

55’ (2-2) Ο Θανασάϊ κέρδισε ξανά πέναλτι για ακόμα μία φορά εκτέλεσε ο Κουφής φέρνοντας έτσι το παιχνίδι στα ίσια .

70’ (2-3) Ο Θανασάϊ έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα δίνοντας έτσι προβάδισμα στην ομάδα της Motor oil.

72’ (3-3) Ο Καββαδίας έδωσε πάσα στο Στεφανόπουλο και αυτός από το ύψος του πέναλτι έκανε πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα λήγοντας έτσι το ματς.

Διακριθέντες Σόλωνα: Τσιρίγος , Καββαδίας , Στεφανόπουλος.

Διακριθέντες Motor oil: Μουστάκας , Κουφής , Θανασάϊ.