2
2
0
0

Ματς για δυνατούς λύτες έγινε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις Παιανίας μεταξύ των ομάδων Σόλων και Motor Oil. Η ομάδα των δικηγόρων μπήκε πολύ καλύτερα στο γήπεδο και στο πρώτο 45λεπτο κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Παρόλο που η ισοφάριση ήρθε  γρήγορα οι γηπεδούχοι είχαν σχεδόν κλίσει στα καρέ τη  Motor Oil και έχαναν τη μια ευκαιρία μετά την άλλη. Η επανάληψη είχε σχεδόν την ίδια μορφή με το πρώτο μέρος έκτος από τα τελευταία 20 λεπτά στα οποία οι φιλοξενούμενοι αναγεννήθηκαν πίεσαν ψηλά έκλεψαν αρκετές μπάλες και προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, κάτι που δεν κατάφεραν.

4′ (1-0) Κάθετη πάσα του Αναστασάκου στον Ευαγγελάτο με τον επιθετικό του Σόλωνα να κάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Καστανιώτη.

6′ (1-1) Ανατροπή του Αργύρη από τον Μπαξεβάνη μέσα στο περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Γεωργακόπουλος.

29′ Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με τον Αναστασάκο να γεμίζει  τον Δημόπουλο να κάνει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι και τον Καστανιώτη να μπλοκάρει σταθερά.

31′ Ατομική προσπάθεια του Ευαγγελάτου και σουτ από την γραμμή της περιοχής σταμάτησε στη ρίζα του αριστερού δοκαριού και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

33’ Εναλλαγές Αναστασάκου Μπιλίρη Συρίγου με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από πλεονεκτική θέση άουτ.

37’ Βαθιά μπαλιά του Κριτσιώπη έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Συρίγο ο οποίος μπήκες την περιοχή έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Καστανιώτη να διώχνει σε κόρνερ.

40′ (2-1) Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Αναστασάκο να γεμίζει και τον Τσακαρογιαννάκη να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα αφού πρώτα χτύπησε στο δεξί δοκάρι.

42’ Ένα δυο Τσαγκαρογιαννάκη Δημόπουλου με τον τελευταίο να βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Συρίγο που έσπασε το τεχνικό offside σύγκλινε στην περιοχή έπιασε και έναν κεραυνό που ο Καστανιώτης έδιωξε με γροθιές σε κόρνερ.

44′ Ατομική προσπάθεια του Συρίγου πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και από θέση τετ α τετ πλάσαρε με τον Καστανιώτη να του λείπει όχι εντυπωσιακά.

55′ Ο Συρίγος έτρεξε όλη τη δεξιά πλευρά της επίθεσης του Σόλωνα έκανε και τη σέντρα με τον Ευαγγελάτο να κάνει το μονοκόμματο σουτ από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

57′ Ατομική προσπάθεια του Μακρή Ε. από τα δεξιά έφτασε μέσα στην περιοχή έκανε και το σουτ αλλά ο Καπερώνης με έξοδο πρόλαβε να κλείσει το πεδίο του και να διώξει με τα πόδια.

59′ Διαδοχικές ντρίπλες του Συρίγου από τα δεξιά σύγκλινε στην περιοχή όμως το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

80′ Ελιγμοί του Μούργου και πάσα στο Μακρή Α. ο οποίος από τα 20 μέτρα έκανε το δυνατό σουτ με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

84′ Κάθετη πάσα του Αβράμη έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Γεωργακόπουλο αλλά το πλασέ που έκανε ήταν πάνω στον Καπερώνη που μπλόκαρε σταθερά.

87′ Σέντρα του Μάκρη Ε. από τα αριστερά ανάποδο ψαλίδι του Γεωργακόπουλου από το σημείο του πέναλτι ανάγκασε τον Καπερώνη να κάνει την απόκρουση του αγώνα διώχνοντας πάνω στη γραμμή.

ΣΥΡΙΓΟΣ

ΣΟΛΩΝ (Δ.Σ.Α): ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ, ΚΡΙΤΣΙΩΠΗΣ, ΜΠΙΛΙΡΗΣ

MOTOR OIL: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΡΓΥΡΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ Ε.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Χριστόπουλος Τίτος (Σόλων)

Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι, με ωραίο ρυθμό και αρκετές φάσεις.
Στο πρώτο ημίχρονο μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα γκολ και να κλειδώσουμε  τη νίκη, χάσαμε πολλές και καλές ευκαιρίες χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα.
Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήθηκαν φάσεις και στις δυο εστίες, χωρίς να αλλάξει το σκορ. Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες και καλή συνέχεια.

Νικολαΐδης Παναγιώτης (Motor Oil)

Ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι με πολύ τρέξιμο σε όλους τους χώρους. Προσπαθήσαμε για την ισοφάριση και την ανατροπή αλλά δεν τα καταφέραμε. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους.