16 Νοεμβρίου 2017 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 3 90'

0
0
0
0

Αγώνας κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες έγινε στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις Παιανίας με την Motor Oil τελικά να κερδίζει το ματς παρόλο που “λαχτάρισε” μέχρι να πάρει απόσταση ασφαλείας σε τέρματα από τον πάντα επικίνδυνο Σόλων. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 35’ αλλά στη συνέχεια λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου δεν κατάφεραν να ξαναβρούν το δρόμο προς τα δίχτυα κάτι που έκανε περίτεχνα για άλλη μια φορά ο Μπαρμπούδης πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ τρικ για την Motor Oil. Ο αγώνας διεκόπη οριστικά στο 67’ όταν μια σφοδρή χαλαζόπτωση ανάγκασε τους ποδοσφαιριστές και το διαιτητικό τρίο να βρουν καταφύγιο στα αποδυτήρια.

16′ (1-0) Σέντρα του Λεμονή Θ. από τα δεξιά λάθος έξοδος του Μπάρτζη, κεφαλιά του Μπαρμπούδη στα δίχτυα.

20′ Κλέψιμο του Μπαρμπούδη και σουτ από τα 20 μέτρα ελάχιστα άουτ.

23′ Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Λεμονή Θ., έφτασε η μπάλα στον Σάγια ο οποίος μπροστά στο τέρμα σούταρε άουτ.

27′ Ατομική προσπάθεια του Σωτηριάδη από τα δεξιά σύγκλινε στην περιοχή έκανε και το σουτ από πλάγια θέση στο πλαϊνό των δικτύων.

30’ Σαρλάς και Ευαγγελάτος έκρυψαν τη μπάλα με τις συνεχείς πάσες τους ο ένας στον άλλο αλλά το σουτ του πρώτου δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

35′ (1-1) Κόρνερ με τον Σαρλά κεφαλιά του Βικάτου στα δίχτυα του Βούλγαρη.

38′ Ατομική ενέργεια του Μπαρμπούδη από τα δεξιά, έκανε και το διαγώνιο σουτ για να αναγκάσει τον Μπάρτζη να βάλει οριακά το πόδι του να αλλάξει την πορεία της μπάλας τόσο ώστε να περάσει ελάχιστα από το δοκάρι σε κόρνερ.

40′ Πάσα του Παπουλίδη στον Ευαγγελάτο με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από πλεονεκτική θέση άουτ.

43′ (2-1) Πάσα του Γεωργακόπουλου στον προωθημένο Μπαρμπούδη με τον επιθετικό της Motor Oil να κάνει το κοντρόλ να περνάει τον προσωπικό του αντίπαλο να φτάνει σχεδόν στη μικρή περιοχή και να πασάρει στον ανενόχλητο Λεμονή Θ. ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

45′ Σουτ του Παπουλίδη έξω από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

60′ (3-1) Κάθετη πάσα του Λεμονή Ν. στον Μπαρμπούδη με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ύστερα από αρκετούς ελιγμούς.

65′ (4-1) Σέντρα ακριβείας του Λεμονή Ν. σχεδόν από 30 μέτρα μακριά στον Μπαρμπούδη ο οποίος με σουτ στην κίνηση ανέβασε το δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας χατ τρικ.