16 Ιανουαρίου 2019 20:30 Commercial League 2018-2019 9 90'

1
0
0
0

Σε παιχνίδι για την ένατη αγωνιστική της Commercial League ανάμεσα στον ΤΟΞΟΤΗ και τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ η ομάδα της Πεύκης κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς ύστερα από ένα πολύ χορταστικό ματς με δέκα γκολ!Τίποτε δεν προμήνυε αυτήν την εξέλιξη στο πρώτο μέρος καθώς το θέαμα ήταν μέτριο με ελάχιστες φάσεις στα πρώτα 40 περίπου λεπτά, τα ΕΛΠΕ στη συνέχεια όμως αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και λίγο πριν τη λήξη πήραν κεφάλι στο σκορ σε ανύποπτη φάση με τον ΓΚΟΤΖΙΑ και μάλιστα στην εκπνοή διπλασίασαν τα τέρματά  τους σε υποδειγματική αντεπίθεση με τον Μπίρη.Σαν να μην έφτανε αυτό για τον ΤΟΞΟΤΗ, με την έναρξη της επανάληψης ο Γιάννου διεύρυνε το προβάδισμα της ομάδας του σε 3-0 και όλα έδειχναν ότι τα ΕΛΠΕ θα φύγουν με το τρίποντο από την Πεύκη όμως οι τυπικά φιλοξενούμενοι φύλαγαν το καλύτερο για τη συνέχεια.Με τέσσερα γκολ μέσα σε μόλις σε οκτώ λεπτά γύρισαν το παιχνίδι ,έκαναν σωστή διαχείριση από κει και πέρα και δίκαια ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος.

10΄- Ο ΔΟΥΣΗΣ Ν. σουτάρει δυνατά,ο ΛΑΧΑΝΑΣ θα διώξει σε πρώτο χρόνο,η μπάλα θα στρωθεί στον ΓΑΖΕΠΙΔΗ Φ. που θα τη στείλει άουτ.

14΄- Ο ΔΟΥΣΗΣ βγάζει πολύ έξυπνα τον ΚΛΕΙΔΑ μόνο απέναντι στον ΛΑΧΑΝΑ , ελάχιστα άουτ.

33΄- Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τα ΕΛΠΕ με εκτελεστή τον ΓΚΟΤΖΙΑ,στην αγκαλιά του ΓΑΖΕΠΙΔΗ Α.

37΄- GOAL (1-0)

Σε μια εντελώς ανύποπτη φάση ο ΓΚΟΤΖΙΑΣ πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή βλέπει εκτός εστίας τον ΓΑΖΕΠΙΔΗ και με ένα πολύ όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ αιφνιδιάζει τους πάντες και ανοίγει το σκορ.

45΄- GOAL (2-0)

Ο ΓΚΟΤΖΙΑΣ βγάζει στον ΜΠΙΡΗ ο οποίος μπαίνει από αριστερά και με όμορφο σουτ περνάει τη μπάλα πάνω από τον ΓΑΖΕΠΙΔΗ.

49΄- GOAL (3-0)

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ οι αμυντικοί του ΤΟΞΟΤΗ δεν απομακρύνουν σωστά με αποτέλεσμα η μπάλα να φτάσει έξω από την περιοχή στον Γιάννου που σημαδεύει σωστά.

51΄- GOAL (3-1)

Άμεση απάντηση για τον ΤΟΞΟΤΗ,μετά από σουτ του νεοεισελθόντα Ανδριανόπουλου και ασθενή απόκρουση του ΛΑΧΑΝΑ  ο ΔΟΥΣΗΣ Ν. με κοντινή κεφαλιά μειώνει.

52΄- GOAL (3-2)

Με τη σέντρα ο ΔΟΥΣΗΣ επωφελείται της αμυντικής ολιγωρίας των ΕΛΠΕ και κρεμάει τον ΛΑΧΑΝΑ μειώνοντας και άλλο.

56’-GOAL (3-3).

Ο ΤΟΞΟΤΗΣ πιέζει πάρα πολύ τώρα,ο ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ κινείται από δεξιά και βγάζει συρτή σέντρα στο ύψος του πέναλτι όπου ο ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ θα πλασάρει σωστά για να φέρει το ματς στα ίσια.

59’-GOAL (3-4)

O ΔΟΥΣΗΣ με τακουνάκι βγάζει τετ-α-τετ τον ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ και ο τελευταίος θα πλασάρει σωστά για να φέρει τούμπα το ματς μέσα σε 8 λεπτά!

65’-GOAL (3-5)

Nέα σέντρα από το δεξί άκρο της επίθεσης για τον ΤΟΞΟΤΗ,ο ΓΑΖΕΠΙΔΗΣ Φ. πετάγεται στην καρδιά της άμυνας και σκοράρει.

67’-GOAL (4-5).

Ξανά από κόρνερ των ΕΛΠΕ οι αμυντικοί του ΤΟΞΟΤΗ δυσκολεύονται να διώξουν αποτελεματικά και ο ΓΚΟΤΖΙΑΣ από το ύψος της μεγάλης περιοχής θα πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

90΄-GOAL (4-6)

Η ομάδα των ελληνικών πετρελαίων έχει ανέβει πολύ ψηλά για την ισοφάριση και αυτό θα το εκμεταλλευτεί ο ΔΟΥΣΗΣ Ν. ο οποίος στην αντεπίθεση θα μπει στην περιοχή από τα αριστερά και θα πλασάρει σωστά κλειδώνοντας το παιχνίδι με προσωπικό χατ τρικ.