21 Μαρτίου 2018 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 12 90'

0
2
0
0

Καταπληκτικό ποδόσφαιρο έπαιξε η ομάδα του Δράκοντα η οποία κατάφερε και ανέτρεψε το σε βάρος της σκορ και πήρε μια μεγάλη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο όταν ο Κατσαρίδης με περίτεχνη ενέργεια στο 12’ έβαλε  τους Απόφοιτους  μπροστά στο σκορ. Αυτό πείσμωσε τους δικηγόρους και με συνεχής πίεση έφεραν το ματς σχεδόν στο μισό γήπεδο κάτι που τους έδωσε τη δύναμη να βάλουν δυο γκολ και με βραχεία κεφαλή να πάνε στην ανάπαυλα. Η επανάληψη είχε την ίδια γεύση με το πρώτο μέρος με τον Δράκων να είναι συνεχώς στο μισό μέρος και τους Απόφοιτους να βγαίνουν σε αντεπιθέσεις όποτε μπορούσαν. Ο Δράκων σημείωσε άλλα δυο τέρματα και θα μπορούσε να είχε σημειώσει και άλλα δυο αλλά η μπάλα σταμάτησε αντίστοιχες φορές στο οριζόντιο δοκάρι.

12′ (1-0) Βαθιά μπαλιά του Κωνσταντόπουλου στον Κατσαρίδη ο οποίος έτρεξε όλη τη δεξιά πλευρά της επίθεσης των Αποφοίτων έκανε το σουτ απέκρουσε αρχικά ο Μπακάλης και με δεύτερο σουτ του ίδιου από πολύ πλάγια θέση έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

16′ Σέντρα του Κοζανίδη από τα δεξιά, κοντρόλ και σουτ στην κίνηση του Κεσσέ άουτ.

18′ Τετ α τετ του Γεωργιάδη από τα αριστερά έδιωξε με γροθιές ο Καραχάλιος σε κόρνερ.

23′ (1-1) Ατομική προσπάθεια του Γεωργιάδη από τα αριστερά γύρισμα στον Κεσσέ και αυτός με τη μία βρήκε τον αμαρκάριστο Νικολαΐδη ο οποίος με σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

33′ (1-2) Εντυπωσιακό συρτό σουτ του Γεωργιάδη από τα 20 μέτρα από τον άξονα στην δεξιά γωνία του Καραχάλιου.

37′ Εναλλαγές Λιακόπουλου, Γεωργιάδη με τον τελευταίο να βρίσκει με κάθετη πάσα τον Τσιόνη ο οποίος από θέση τετ α τετ πλάσαρε πάνω στον Καραχάλιο που έκανε έξοδο διώχνοντας σε κόρνερ.

43′ Σέντρα του Κατσαρίδη από τα δεξιά, κεφαλιά του Παπαδάκη από το δεύτερο δοκάρι ελάχιστα άουτ.

53′ (1-3) Βαθιά μπαλιά του Κοζανίδη στον αμαρκάριστο Γεωργιάδη το οποίος έφτασε μέχρι την γραμμή του άουτ και από εκεί γύρισε στο πέναλτι στον Κεσσέ με τον τελευταίο με σουτ να ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

64′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικολαΐδη από τον άξονα πέρασε δίπλα από την δεξιά συμβολή των δοκών.

68′ (1-4) Λάθος της άμυνας των Αποφοίτων έκλεψε ο Αναστασόπουλος και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

69′ Ατομική προσπάθεια του Ιγκλέζη και γύρισμα στον Γεωργιάδη ο οποίος έκανε το πλασέ μπροστά στον Καραχάλιο άουτ.

71′ Κεραυνός του Νικολαΐδη έξω από την περιοχή στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

73′ Σουτ του Ιγκλέζη από το σημείο του πέναλτι στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί των Αποφοίτων.

ΚΕΣΣΕΣ

ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ DEREE: ΚΙΝΤΩΝΗΣ , ΚΑΤΣΑΡΙΔΗΣ , ΛΕΝΗΣ

ΔΡΑΚΩΝ: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ , ΤΣΙΟΝΗΣ, ΚΟΖΑΝΙΔΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Λένης Έκτορας (Απόφοιτοι Deree)

Σήμερα κάναμε πολύ κακό παιχνίδι. Οι αντίπαλοι μας ήταν καλύτεροι από εμάς. Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Ψωμάς Κωνσταντίνος (Δράκων)

Ήμασταν εξαιρετική μπορώ να πω. Τρέξαμε σε όλους τους χώρους καλύψαμε τα κενά και είχαμε μεγάλη κινητικότητα. Καλή συνέχεια στα παιδιά και σε εμάς στο Δικηγορικό Πρωτάθλημα που θα πάρουμε το Πρωτάθλημα ούτως η αλλιώς.