Deloitte

Motor oil

1ος αγωνας κυπελλου για τη νέα χρονιά μεταξύ Μotor oil – Deloitte στο Deree college όπου έγινε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων , με την motor oil να παίρνει μία καθαρή νίκη με επιβλητική εμφάνιση και σκορ 0-3.Σε όλο τον αγώνα η ομάδα των διυλιστηρίων ήταν καλύτερη , είχε την υπεροχή και σκόραρε γρήγορα με ωραίο ποδόσφαιρο και συνεργασίες. Είχε πάρα πολλές ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ αλλά ο τερματοφύλακας της Deloitte έκανε εκπληκτικές αποκρούσεις και έτσι το σκορ έμεινε στο 0-3.

13′ O Λεμονής Ν. έκανε σέντρα και ο Μούργος αστόχησε.

20′ Ο Μπαρμπούδης έκανε σέντρα και κατέληξε η μπάλα στον Σωτηρόπουλο ο οποίος με δυνατό σουτ αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

22′ Ο Μούργος έδωσε πάσα στον Σταμάτη Α. έκανε δυνατό σουτ όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Deloitte.

30′ (0-1)Ο Λεμονής Ν. έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος σκόραρε και άνοιξε το σκορ για την MOTOR OIL.

35′(0-2) O Ζερβός έδωσε πάσα στον Λεμονή Ν. ο οποίος πλάσαρε την μπάλα και σκόραρε για το 0-2.

47′ Ο Κώστογλου έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος έκανε δυνατό σουτ όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

52′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Ζερβού ο οποίος έκανε δυνατό σουτ από τα δεξιά όμως ασθενή απέκρουση του τερματοφύλακα.

60′ Ο Μπαρμπούδης έκανε δυνατό σουτ απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας.

64′ Ο Μπαρμπούδης έκανε δυνατό σουτ έξω από την μικρή περιοχή ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα.

65′Ο Μπαρμπούδης για ακόμα μια φορά έκανε δυνατό σουτ , ασθενής απόκρουση του τέρματος.

70′(0-3) Ο Μαζιώτης έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος σκόραρε τελειώνοντας το παιχνίδι.

ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ

DELOITTE : ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ , ΠΡΙΣΙΜΙΤΖΗΣ

MOTOR OIL : ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ , ΖΕΡΒΟΣ , ΛΕΜΟΝΗΣ Ν. ,

Δηλώσεις

Ήττα σήμερα και πάλι σταθήκαμε αξιοπρεπώς . Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγαμε καλά , είμασταν λίγο άτυχοι , προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο να το αλλάξουμε αλλά δεν τα καταφέραμε . Καλή συνέχεια σε όλους.