[wpse_match id=”101962″ show_title=1]

Ματς για γερά νεύρα με την Union Eurobank να έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και να πιέζει σε όλες της γραμμές. Κατάφερε να σημειώσει τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και πίστευε ότι το ματς είχε τελειώσει. Όμως η ομάδα των Αποφοίτων ποτέ δεν καταθέτει τα όπλα. Έτσι σιγά σιγά πίεσε και κατάφερε να σημειώσει δυο τέρματα κάνοντας το παιχνίδι ντέρμπι στα τελευταία λεπτά. Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε νικήτρια ομάδα τη Union Eurobank και έτοιμη για τα ημιτελικά.

Το φιλμ του αγώνα

16′ Κάθετη πάσα του Ντρενόβα στον Παπαδόπουλο Α. με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από θέση τετ α τετ και τον Βλαστάρη να αποκρούει.

23′ Παράλληλη σέντρα του Βαρβέρη προς τον Παπαδόπουλο Α. με τον επιθετικό της Union Eurobank να μην προλαβαίνει ν σπρώξει τη μπάλα στο κενό τέρμα γιατί ο Μουστρούφης πετάχτηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

26′ (1-0) Πλασαριστή εκτέλεση φάουλ με τον Παπαδόπουλο Λ. να κάνει το σουτ πάνω στο τοίχος και στην επαναφορά δυνατό σουτ του Πριόβολου που βρήκε σε παίκτη άλλαξε πορεία και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Βλαστάρη.

29′ (2-0) Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά σουτ του Παπαδόπουλου Αλ. απέκρουσε ο Βλαστάρης και στην επαναφορά κεφαλιά του Ακπαρίδη στα δίχτυα.

34′ Κεραυνός του Πριόβολου από τα 30μ. τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

41′ (3-0) Διαγώνιο σουτ του Ντάρλα μέσα από την περιοχή στη ν αριστερή γωνία του Βλαστάρη.

53′ (3-1) Διώξιμο αμυντικού έβαλε κόντρα ο Robbs η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και από τα 30μ χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα τυ Μητρογιάννη.

70′ Ατομική προσπάθεια του Ντάρλα και κάθετη πάσα στον Ντρενόβα που πέρασε και τον Βλαστάρη αλλά το σουτ του έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Μουστρούφης.

85′ (3-2) Ανατροπή του Λιάπη μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Robbs.

90’ Ατομική προσπάθεια του Γκρίτζαλη και σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.