Stoiximan

Παλαίμαχοι Παλλήνης Νικητές FC

Ματς με χαρακτήρα και ψυχή έκαναν οι Παλαίμαχοι Παλλήνης οι οποίοι μπήκαν στην αρχή του ματς με οκτώ και στη συνέχεια με εννιά παίκτες. Το γεγονός ότι ήταν λιγότεροι παίκτες δεν τους πτόησε αλλά τους πείσμωσε και σκοράροντας στο 25’ έβαλαν την Stoiximan με την πλάτη στον τοίχο. Οι γηπεδούχοι εμφανώς αγχωμένοι προσπαθούσαν να βάλουν τουλάχιστον το γκολ της ισοφάρισης αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Το φιλμ του αγώνα

6′ Κάθετη πάσα του Καραμάνη στον Soousa με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ από θέση τετ α τετ και τον Μουτουσιάδη να διώξει με τα πόδια σε κόρνερ.

20′ Πλασαριστή εκτέλεση φάουλ με τον Θεοφάνους να δίνει στον Ράπτη και τον επιθετικό της Stoiximan να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

25′ (0-1) Αντεπίθεση για τους Παλαίμαχους από τα δεξιά με τον Βασιλείου να περνάει και τον Ραθώση ενώ στη συνέχεια γύρισε στην περιοχή στον Κιοσσέ ο οποίος έκανε το κοντρόλ και με σουτ άνοιξε το σκορ.

30′ Ο Καραμάνης πάσαρε στον αμαρκάριστο Λυριτσή που έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση άουτ.

35′ Διαγώνιο σουτ του Ρέλλου από την αριστερή γωνία της περιοχής έδιωξε εντυπωσιακά ο Μουτουσιάδης σε κόρνερ.

47′ Ελιγμοί και σουτ από τον Λυριτσή πάνω από την αριστερή συμβολή των δοκών

55′ Ατομική προσπάθεια του Περδικάκη από τον άξονα και σουτ από τη γραμμή της περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ.

70′ Σέντρα του Καραμάνη από τα αριστερά κοντρόλ και σουτ του Θεοφάνους από το δεύτερο δοκάρι δύσκολα έδιωξε ο Μουτουσιάδης σε κόρνερ.

74′ Εναλλαγές Θεοφάνους με Καραμάνη με τον τελευταίο να κάνει τη σέντρα και τον Λυριτσή να κάνει την κεφαλιά ψαράκι πάνω στον Μουτουσιάδη.

85′ Σέντρα σουτ του Θεοφάνους από τα δεξιά πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μουτουσιάδη.

MVP

ΚΙΟΣΣΕΣ

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ

STOIXIMAN : ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ, ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ, ΡΕΛΛΟΣ

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΠΑΛΛΗΝΗΣ : ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ, ΠΑΓΩΝΗΣ

Δηλώσεις

Συγχαρητήρια στην ομάδα των Νικητών για την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν παίζοντας με 9 παίκτες για όλο τον αγώνα καθώς και φυσικά την πανάξια νίκη που πήραν. Θέλουμε γρήγορα να αφήσουμε πίσω την εμφάνισή μας στο παιχνίδι αυτό και να συγκεντρωθούμε στα παιχνίδια που έρχονται.