Ο ημιτελικός Κυπέλλου ήταν αντάξιος του ονόματος των δυο ομάδων. Το ματς τα είχε από όλα, πολλά γκολ, ανατροπή στο σκορ, νεύρα, κάρτες, δοκάρια, θέαμα, αγωνία και τέλος ένα νικητή που πέρασε στον Τελικό για να αντιμετωπίσει το Deree College. Η Union Eurobank μπήκε καλύτερα στον αγώνα και πίεζε για να ανοίξει το σκορ κάτι που έκανε όμως η Motor Oil στο 21′. Η συνέχεια του αγώνα ήταν να έχουν μεγάλο εκνευρισμό οι φιλοξενούμενοι και να μην μπορούν να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε τέρματα. Στην επανάληψη και μετά τις οδηγίες που πήραν οι φιλοξενούμενοι έβαλαν τη μπάλα κάτω και σιγά σιγά ξεκλείδωσαν την άμυνα της Motor Oil ισοφαρίζοντας αρχικά και στη συνέχεια παίρνοντας μια επιβλητική νίκη επί των αντιπάλων τους.

13′ Εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου Λ., κεφαλιά του Ακπαρίδη στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί της Motor Oil.

24′ (1-0) Σέντρα του Λεμονή Θ. σχεδόν από τη γραμμή του άουτ, απευθείας σουτ από το δεύτερο δοκάρι του Γιούσεφ στη δεξιά γωνία του Μητρογιάννη.

36′ Κάθετη πάσα του Λεμονή Θ. στον Κουφή με τον τελευταίο να κάνει το δυνατό σουτ και να τραντάζει το αριστερό κάθετο δοκάρι.

37′ Πάσα του Παπαδόπουλου Λ. στον Παπαδόπουλο Α. με τον επιθετικό της Union Eurobank να μην προλαβαίνει να κάνει το σουτ όπως θέλει και τη μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

50′ Σουτ του Μισαηλίδη υπό πίεση μέσα στην περιοχή ανάγκασε τον Μητρογιάννη να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ.

66′ Διαδοχικά σουτ του Παπαδόπουλου Α. και του Πριόβολου έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Βούλγαρης.

68′ (1-1) Παράλληλη πάσα του Ντοβλετάκη ύστερα από ατομική του προσπάθεια στα αριστερά στον Παπαδόπουλο Α. ο οποίος με απευθείας σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

70′ Τετ α τετ του Παπαδόπουλου Α. έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Βούλγαρης.

72′ (1-2) Συρτό διαγώνιο σουτ του Ντοβλετάκη απο τη δεξιά γωνία της περιοχής υπό πίεση στην αριστερή γωνία του Βούλγαρη.

75′ Εναλλαγές όλων των επιθετικών της Union Eurobank με τον Πριόβολο να κάνει το τελικό σουτ και τον Βούλγαρη να διώχνει σε κόρνερ.

80′ (1-3) Σέντρα του Ντοβλετάκη από τα δεξιά, σουτ του Παπαδόπουλου Α. ο οποίος ήρθε σαν τρέιλερ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

90′ (1-4) Ατομική ενέργεια του Ακπαρίδη ο οποίοςπήρε η μπάλα από τη σέντρα πέρασε τους αμυτικού της Motor Oil έφτασε έξω από την περιοχή και με συρτό σουτ έγραψε το τελικό σκορ.