Motor Oil

SUI GENERIS

Ένα ανοικτό παιχνίδι, ελεύθερο με αγγλικό σκορ 6-4 για την ομάδα των διυλιστηρίων, έγινε την πέμπτη για τον θεσμό του κυπέλου αυτή την φορά. Το ματς είχε πολλές φάσεις για γκολ και από τις 2 ομάδες που έπαιζαν με ελλειψεις, η ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ προηγήθηκε στο σκορ για να έρθει η ισοφάριση προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η μοτορ οιλ ανέβασε στροφές και με 3 αλλαγές που έκανε πέτυχε 3 τερματα για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Η ομάδα των δικηγόρων δεν τα παράτησαν μείωσαν το σκορ με 3 τέρματα αλλά η μοτορ οιλ πέτυχε αλλα 2 γκολ για να έχουμε το τελικό σκορ 6-4.

Το φιλμ του αγώνα

3′ Ατομική προσπάθεια του Τσουμάκα όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

16′ Πάσα του Μέμι στον Τσουμάκα ο οποίος με πλασέ αστόχησε μετά την ασθενή απόκρουση του τέρματος

18′ Ατομική προσπάθεια του Μούργου ο οποίος με δυνατό σουτ αστόχησε.

20′ Ατομική προσπάθεια του Αργύρη Σταμάτη με πλασέ πάνω στα χέρια του τερματοφύλακα.

23′(1-0)  Πάσα του Μέμη στον Μπαρμπούδη ο οποίος με δυνατό σουτ σκόραρε στο δεξί δοκάρι του τέρματος ανοίγοντας το σκορ από την πλευρά της motor oil.

25’Μετά από στημένο  φάουλ του Λεμονή θ. η μπάλα κατέληξε άουτ.

40΄(1-1)Ο Ιατρόπουλος έδωσε πάσα στον Οικονόμου ο οποίος με πλασέ σκόραρε

47′(2-1) Ο Μέμη έδωσε πάσα στο Ζερβό ο οποίος πλασάροντας έκανε το 2-1.

49′ Ο Τσουμάκας έδωσε πάσα στο Λεμονή θ. ο οποίος αστόχησε με πλασε.

50′(3-1) Ο Παινέσης  έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος πλάσαρε και σκόραρε.

52′(4-1) Μετά από ατομική προσπάθεια του Παινέση ο οποίος έδωσε πάσα στο Λεμονή θ. οποίος σκόραρε.

55′(4-2) Μετά από στημένο φάουλ ο Μυστακόπουλος σκόραρε με απευθείας φάουλ.

56′(5-2) Ο Μέμη έδωσε πάσα στο Σωτηρόπουλο οποίος πλασάροντας έβαλε γκολ.

60′(5-3) Πασά του Ιατρόπουλου στον Κοριζή ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

63′(6-3) Μετά από ατομική προσπάθεια του Μέμη σκόραρε κάνοντας  το 6-3.

67′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Ιατρόπουλου οποίος αστόχησε με πλασέ

80′(6-4) Μετά από ατομική προσπάθεια του Πασχάλη ο οποίος έκανε ψηλοκρεμαστό και σκόραρε.

MVP

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ

SUI GENERIS : ΚΟΡΙΖΗΣ , ΠΑΣΧΑΛΗΣ , ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ.

MOTOR OIL : ΠΑΙΝΕΣΗΣ Α. , ΖΕΡΒΟΣ Α. , ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ Ν. , ΜΕΜΗΣ Φ.

Ήταν ένα πολύ ωραίο ματς για ακόμα μια φορά . Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε να περάσουμε μπροστά όμως οι αντίπαλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να γίνουμε πιο επιθετικοί και να κάνουμε πιο πολλές φάσεις και στο τέλος αύτο καταφέραμε και ανοίξαμε το σκορ στο 5-1 όμως οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν όσο μπορούσαν γιαυτό και το σκορ έλλειξε στο 6-4.