Motor Oil B

STOIXIMAN

Άνετη επικράτηση για τους φιλοξενούμενους στον αγώνα μεταξύ της MOTOR OIL B και της STOIXIMAN στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με σκορ 0-6.

GOAL 0-1

2: Μόλις στο δεύτερο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Μπότη να κάνει το ένα μηδέν για την ομάδα του με κοντινό πλασέ.

GOAL 0-2

4: Δύο λεπτά αργότερα ο Φλαμιάτος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από κόρνερ στέλνοντας τη μπάλα στα δίκτυα.

10: Προσπάθεια αντίδρασης από τους γηπεδούχους με τον Λεμονή χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει όταν μετά από κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του η κεφαλιά του πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του αντίπαλου τέρματος.

GOAL 0-3

14: Με ατομική προσπάθεια του Λυριτσή, ο οποίος αφού κέρδισε τη μπάλα μετά από κόντρα στο ύψος του κέντρου, κατέβασε τη μπάλα και κατάφερε να φτάσει ως την αντίπαλη εστία και να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

25: Σουτ του Μακρή Γ. χωρίς όμως να ανησυχήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα καθώς πέρασε αρκετά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

GOAL 0-4

26: Στην κόντρα αντεπίθεση ο Μπότης με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε τη μπάλα εντός της εστίας.

47: Η πρώτη καλή ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου ανήκει στους γηπεδούχους και συγκεκριμένα στον Λεμονή όταν η μπάλα μετά από κτύπημα φάουλ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

GOAL 0-5

48: Ο Φλαμιάτος και πάλι με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, κατάφερε να διπλασιάσει τα προσωπικά του γκολ και να ανεβάσει ακόμα πιο ψηλά τη διαφορά τερμάτων μεταξύ των δύο ομάδων.

GOAL 0-6

88: Εντυπωσιακό σουτ του Χήρη έξω από την μεγάλη περιοχή χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα στέλνοντας τη μπάλα στα δίκτυα.