16 Απριλίου 2023 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 16 90'

1
1
0
0

Στον αγώνα της 22-03-23 μεταξύ της ομάδας της Motor Oil και της ομάδας του Deree , οι πρώτοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 3-1. Ήταν ένα εντυπωσιακό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες καθώς και οι δύο από τα πρώτα κιόλας λεπτά μπήκαν πολύ δυναμικά.  Στην αρχή του πρώτου ημιχρόνου και οι δύο ομάδες έχασαν πολλές ευκαιρίες , όμως η ομάδα της Motor oil κατάφερε να ανοίξει το σκορ νωρίς στο ματς . Η ομάδα του Deree κατάφερε να ισοφαρίσει , όμως η ομάδα της Motor oil δεν τα παράτησε καθώς το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 2-1 υπέρ της ομάδας της . Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν με την ίδια δυναμική , πίεσαν αρκετά η μία την άλλη έχασαν πολλές ευκαιρίες , όμως  η ομάδα της Motor oil κατάφερε να βάλει άλλο ένα γκολ.  Η ομάδα του Deree προσπάθησε να μειώσει το σκορ κερδίζοντας ένα πέναλτι όμως δεν ήταν αρκετό καθώς ο τερματοφύλακας κατάφερε να αποκρούσει το πέναλτι και έτσι με αυτό τον τρόπο η ομάδα της Motor oil σφράγισε τη νίκη της με 3-1.

11’ (1-0) Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χίσσου , ο Ματσαδές πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα της Motor oil.

22’ (1-1) Μετά από διεκδίκηση της μπάλας, ο Elsayed πλασάροντας έφερε το μας στα ίσια .

33’ (2-1) Ο Θανασάϊ έκανε μια σέντρα – σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα δίνοντας έτσι προβάδισμα στην ομάδα του .

50’ (3-1) Ο Χίσσο κέρδισε πέναλτι , ο ίδιος το εκτέλεσε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-1.

53’ Μετά από στημένο φάουλ ο Θανασάϊ σουτάρει και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι χάνοντας έτσι το γκολ.

60’ Το Deree κέρδισε πέναλτι . Το πέναλτι το εκτέλεσε ο Παπαδογεωργος , όμως ο τερματοφύλακας της Motor oil απεσόβησε εντυπωσιακά.

Διακριθέντες Motor oil: Χίσσο Χ. , Νικολάου Χρήστος,

Διακριθέντες Deree : Elsayed , Hosny Ismail.