[wpse_match id=”102127″ show_title=1]

Μπαίνοντας σοβαρά και αποφασισμένα η Motor Oil καθάρισε το ματς και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου νικώντας τον Τοξότη Πεύκης που προσπάθησε αλλά δεν βρέθηκε σε καλή μέρα. Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες και δοκάρια για να ανεβάσουν και άλλο το δείκτη του σκορ. Οι ομάδα της Πεύκης έμεινε σε αμυντικό ρόλο με ελάχιστες επισκέψεις στα αντίπαλα καρέ με χαρακτηριστικότερη αυτή του Μπαρτζόκα στο 38’.

6′ Σουτ του Αργύρη τράνταξε το δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

8′ Διαγώνιο σουτ του Τσέγια απέκρουσε με δυσκολία ο Λάριζας σε κόρνερ.

14′ Διαγώνιο σουτ του Ταϊρίδη μέσα από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ.

22′ (1-0) Κάθετη πάσα του Λεμονή Θ. έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Τσέγια ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Λάριζα και με ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ.

31′ Ντρίπλες και σουτ του Λεμονή Θ. στη ρίζα του δεξιού δοκαριού και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί του Τοξότη.

34’ Σουτ του Αργύρη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

38’ Ο Μπαρτόκας έφυγε στην πλάτη της άμυνας έφτασε μέχρι την περιοχή πλάσαρε αλλά ο Βούλγαρης έδιωξε με τα πόδια.

65’ (2-0) Σουτ του Λεμονή Θ. από το ημικύκλιο της περιοχής απέκρουσε ασθενώς ο Λάριζας χτύπησε η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

75’ (3-0) Παράλληλη σέντρα του Σωτηριάδη στον Λεμονή Θ. ο οποίος με προβολή πρόλαβε την έξοδο του Λάριζα.

80’ (4-0) Εντυπωσιακή προσπάθεια του Λεμονή Θ. και κάθετη πάσα στον Αργύρη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην κίνηση και να ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

85’ (5-0) Σουτ του Σωτηριάδη απέκρουσε ο Λάριζας και στην επαναφορά νέο σουτ του Αργύρη για να γράψει το τελικό σκορ.