Motor Oil

Παλαιμαχοι

Ήταν ένα συναρπαστικό παιχνίδι ανάμεσα στην Motor oil και στους Παλαίμαχους Παλλήνης καθώς έγιναν πολλές φάσεις. Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες ήταν πολύ ανταγωνιστικές όμως η Μοτορ οιλ κατάφερε να κλείσει τον αγώνα με το ευρύ σκορ 4-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μοτορ οιλ ανέβασε ρυθμούς όμως οι Παλαίμαχοι δεν άντεξαν στις προσδοκίες της αντίπαλης ομάδας και το σκορ έληξε 7-2.

5′ (1-0) Ο Μπαρμπούδης  μετά από στημένο φάουλ , ο οποίος σκόραρε στην αριστερή πλευρά του τέρματος ανοίγιντας έτσι το σκορ για την Motor oil.

16′ O Λεμονής  Θ. μετά από ατομική προσπάθεια έκανε δυνατό σουτ , όμως ασθενής απέκρουση του τέρματος.

17′(2-0) Ο Ζερβός έδωσε πάσα στον Λεμονή Θ. ο οποίος πλασάροντας σκόραρε.

19′(2-1) Ο Ανδριαδάκης έδωσε πάσα στον Mπιτσαξης ο οποίος με πλασέ σκόραρε.

20′(3-1) Μετά από ατομική προσπαθεια του Ζερβού  ο οποίος με δυνατό σουτ σκόραρε.

27′(3-2) Ο Πούλιος έκανε ψιλοκρεμαστό και σκόραρε.

28′ Ο Μπαρμπούδης έκανε δυνατό σουτ όμως η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

38′(4-2) Ο Λεμονής Ν. έδωσε πάσα στον Εσμέτοβ  ο οποίος με δυνατό σουτ σκόραρε.

42′ Ο Μπαρμπούδης έκανε δυνατό σουτ όμως η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι.

60′(5-2) Μετά από ατομική προσπάθεια του Μπαρμπούδη ο οποίος πήγε να πλασάρει στα δίχτυα του τέρματος όμως εκείνη την στιγμή το τέρμα έκανε φάουλ και σφύριξε πέναλντι. Ο οποίος στην συνέχεια σκόραρε.

70′(6-2) Μετά από ατομική προσπάθεια του Ζερβού , ο οποίος με πλασάροντας σκόραρε.

75′(7-2) Ο Εσμέτοβ έδωσε πάσα στον Τσουμάκα ο οποίος πλάσαρε και σκόραρε και έτσι τελείωσε ο αγώνας.

ΤΣΟΥΜΑΚΑΣ , ΖΕΡΒΟΣ

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ Π. : ΚΟΣΚΟΛΟΣ , ΠΟΥΛΙΟΣ

MOTOR OIL : ΛΕΜΟΝΗΣ Θ., ΛΕΜΟΝΗΣ Ν., ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ.

Δηλώσεις

Σήμερα ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι , στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε να προηγηθούμε άνετα , φάγαμε δύο γκολ από ολιγορία της άμυνας , όμως στο δεύτερο ημλιχρονο καταφέραμε να ανεβάσουμε ρυθμούς γιαυτό και έληξε με ένα όμορφο σκορ.