Motor Oil

Nεος Απόλλων

Ήταν ένα όμορφο ματς με πολλές ευκαιρίες και δοκάρια. Η ομάδα των διυλιστηρίων πίεζε αρκετά και έχασε πολλές ευκαιρίες , οι αντίπαλοι στην αρχή δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν , όμως μετά το πρώτο ημίχρονο ξεδιπλώθηκε και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με το σκορ 1-2. Στο τέλος η μοτορ οιλ κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι έληξε ο αγώνας.

15′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Μοναστηριώτη ο οποίος έκανε ένα δυνατό σουτ όμως ασθενής απόκρουση του τέρματος .

16′ Ο Μέμης έδωσε πάσα στον Ζερβό ο οποίος έκανε και αυτός ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ .

20′ Ο Καιτατζής έκανε ένα έξυπνο ψιλοκρεμαστό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ .

22′ Μετά από ατομική προσπάθεια του Λεμονή Θ. ο οποίος έκανε ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ .

32′ Ο Μέμης έδωσε πάσα στον Ζερβό ο οποίος έκανε δυνατό σουτ όμως ασθενής απέκρουση του τέρματος .

40′ (1-0) Μετά από ολιγορία της άμυνας του Απόλλων , ο Λεμονής Θ. έκανε ψιλοκρεμαστό σουτ και έτσι άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Motor oil .

50′ (1-1) Μετά από στημένο φάουλ ο Ζώρας έκανε απευθείας σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα .

62′ Ο Λεμονής Θ. έκανε ενα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

70′ Ο Λεμονής Θ. έδωσε πάσα στον Σωτηρόπουλο ο οποίος με πλασέ αστόχησε.

72′ (1-2) Μετά από ατομική προσπάθεια του Καιτατζή ο οποίος σκόραρε με πλασέ μετά από ολιγορία της άμυνας .

73′ (2-2) Ο Λεμονής Θ. έδωσε πάσα στον Τσουμάκα ο οποίος με ευθύβολο πλασέ ισοφάρισε τα τέρματα.

80′ Ο Μέμης έδωσε πάσα στον Σωτηρόπουλο όμως αστόχησε με πλασέ.

84′ Ο Ζερβός έκανε ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και έτσι έληξε ο αγώνας.

ΖΩΡΑΣ , ΛΕΜΟΝΗΣ Θ.

ΝΕΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ : ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ , ΚΑΙΤΑΤΖΗΣ

MOTOR OIL : ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ , ΜΕΜΗΣ , ΜΟΥΡΓΟΣ

Δηλώσεις

Ήταν ένας πολύ καλός αγώνας με πολλές φάσεις . Στο πρώτο ημίχρονο είμασταν πολύ πιεστικοί και δεν αφήναμε τον αντίπαλο για πολλές επιθέσεις αλλά και εμείς είχαμε πολλες αστοχίες όμως καταφέραμε να λήξουμε το πρώτο ημίχρονο με το σκορ 1-0. Στο δεύτερο μίχρονο αναπαυθήκαμε αρκετά γιαυτο και δεχτήκαμε δύο γκολ , στο τέλος στο 73′ καταφέραμε να ισοφαρίσουμε , θα μπορούσαμε να είμασταν μπροστά στο σκορ όμως δεν τα καταφέραμε . Καλή συνέχεια σε όλους.