Motor Oil

ΕΛ.ΠΕ

Το ντέρμπι των διυλιστηρίων (Motor oil – Ελληνικά Πετρέλαια) έληξε με μεγάλο νικητή την πρωτοπόρο και αήττητη Μοτορ οιλ και με καθαρή νίκη 4-0. Η Μοτορ οιλ μπήκε δυνατά στο ματς και πίεσε από το πρώτο λεπτό την αντίπαλη ομάδα που έπαιζε με αντεπιθέσεις. Η συνεχής πίεση δεν άργησε να φέρει καρπούς και στο 8′ λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μπαρμπούδη. Ένα δεύτερο γκολ στο 20΄. Ένα δεύτερο γκολ στο 20΄ πάλι με τον Μπαρμπούδη και στο 41΄με τον Μέμη Φίλιππο έβαλαν για τα καλά την Μοτορ οιλ στην θέση του οδηγού και έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο με την Μοτορ οιλ να προηγείται με 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλο ένα γκολ του Μεμη Φίλιππου στο 66′ ανέβασε το σκορ στο 4-0 και ουσιαστικά το αποτέλεσμα του αγώνα είχε τελειώσει. Τα Ελληνικά Πετρέλαια προσπάθησαν αλλά είχαν και πολλές ελλείψεις με συνέπεια να μην μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα. Η Μοτορ οιλ με 8 στα 8 κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα και καλπάζει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.Τα Ελληνικά Πετρέλαια με μέτριες έως τώρα εμφανίσεις λόγω τραυματιών και απουσιών ευελπιστούν σε ανάκαμψη με τη νέα χρονιά.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 6′ ατομική προσπάθεια του Μούργου δυνατό σουτ όμως ασθενής απέκρουση του τερματοφύλακα των ΕΛ.ΠΕ

8′(1-0) Μετά από κάθετη πάσα του Μέμη ο Μπαρμπούδης πλάσαρε και άνοιξε το σκορ για την Μοτορ οιλ.

20′(2-0) Μετά από κάθετη πάσα του Μούργου ο Μπαρμπούδης πλάσαρε πάλι στα δίχτυα του τερματοφύλακα.

40′Μετά από ολιγορία της άμυνας της Μοτορ οιλ ο Δίπλας έδωσε πάσα στον Τζώρτζη ο οποίος αστόχησε και πέρασε η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

41′(3-0) Μετά από σέντρα του Μούργου από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι ο Μέμης με κοντινό πλασέ σκόραρε κάνοντας το σκορ στο 3-0 .

66′(4-0) Ατομική προσπάθεια του Μεμη ο οποίος πλάσαρε στα δίχτυα του τερματοφύλακα τελειώνοντας έτσι το παιχνίδι.

MVP

ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ

ΕΛ.ΠΕ : ΤΖΩΡΤΖΗΣ , ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ , ΔΙΠΛΑΣ

MOTOR OIL : ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ Ν., ΛΕΜΟΝΗΣ Ν., ΖΕΡΒΟΣ Α., ΜΕΜΗ Φ.

Δηλώσεις

Ήταν ένα όμορφο ματς , παίξαμε πολύ καλά σήμερα με έναν άξιο αντίπαλο . Στο πρώτο ημίχρονο βάλαμε 3 γκολ και έτσι ήμασταν αρκετά ήρεμοι και στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε άλλο ένα γκολ με αποτέλεσμα να λήξει ένα όμορφο αποτέλεσμα. Δήλωση του προέδρου της λίγκας Ηλία Αλεξίου: Εύχομαι σε όλες τις ομάδες επιτυχίες , άθληση , υγεία , καλές γιορτές καλή χρονιά και ευτυχές το νέο έτος 2019.