Motor Oil

Απόλλων

Η Μotor oil συνέχισε τις καλές εμφανίσεις της και επιβλήθηκε με 4-2 της ομάδας του Απόλλωνα 2018. Η ομάδα των διυλιστηρίων είχε την υπεροχή σε όλο τον αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες και όμως προηγήθηκε στο σκορ όμως ισοφαρίστηκε με ένα γκολ που προήλθε από αδράνεια της άμυνας αλλά στην συνέχεια ανέβασε στροφές και πέτυχε 3 γκολ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-1 τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Στο τέλος ο Απόλλωνας μείωσε το σκορ στο 4-2 αλλά δεν έφτανε για να αλλάξει το αποτέλεσμα.

12′ (1-0) O Μέμης με σέντρα από αριστερά στο κέντρο της άμυνας ο Λεμονής θανάσης με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Μotor oil.

18′(1-1) Κάθετη πάσα του Ευθυμίου Γιώργου στον Καλιακούδα Δήμο ο οποίος ισοφάρισε τα τέρματα και το σκορ έγινε 1-1.

32′(2-1) Από στημένο φάουλ ο Μπαρμπούδης σούταρε απευθείας στα δίχτυα του τερματοφύλακα κάνοντας το σκορ 2-1.

35′ Ο Ζερβός έδωσε πάσα στον Λεμονή θανάση ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

54′(3-1) Στην συνέχεια μετά από σουτ του Λεμονή θανάση ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα και ο Νεοφυτιάδης έκανε ένα κοντινό σουτ στην κενή εστία με αποτέλεσμα το σκορ να γίνει 3-1.

57′(4-1) Ο Νεοφυτιάδης έκανε ένα -δύο με τον Τσουμάκα ο οποίος πέρασε τον τερματοφύλακα και άνοιξε και άλλο το σκορ στο 4-1.

89′(4-2) Ο Μοναστηριώτης έκανε κοντινή πάσα στον Πουλάκη  ο οποίος σχεδόν εξ επαφής σκόραρε με αποτέλεσμα το σκορ να λήξει στο 4-2.

ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ

Απόλλων : ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΠΟΥΛΑΚΗΣ

MOTOR OIL : ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ , ΖΕΡΒΟΣ , ΤΣΟΥΜΑΚΑΣ , ΜΕΜΗΣ

Δηλώσεις

Αφιερωμένη στον πρόεδρο αυτή η νίκη περαστικά εύχομαι προχωράμε τρένο η ομάδα καλή συνέχεια.