MΠΕΝΡΟΥΜΠΗ

MOTOR OIL

Τρενο η μοτορ οιλ σημείωσε την 8η συνεχόμενη νίκη φέτος επι της ομάδος ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ που κατέβηκε με ελλείψεις στο ματς. Ματς κυπέλου για την πρώτη θέση του ομίλου και η μοτορ οιλ επιβλήθηκε άνετα της περυσινής κυπελούχου ομάδος ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ με 4-1. Στο πρώτο ημίχρονο η μοτορ οιλ είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα ήταν καταιγιστική σημείωσε 2 πολύ ωραία γκολ με τους κορυφαίους της παίκτες Παινέση και Σωτηρόπουλο. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε λογω και της αποβολης με δευτερη κιτρινη καρτα του Σωτηροπουλου στο 46, με συνεπεια η ομαδα ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ να πάρει τα ηνία του αγώνα και να πιέζει τον αντίπαλο κλείνοντας την στην περιοχη της και δεν αργησε να μειωσει το σκορ σε 1-3. Η μοτορ οιλ έπαιζε πια με αντεπιθέσεις και με αιχμη του δορατος τον μπαρμπουδη σημείωσε αλλα 2 τέρματα και τελείωσε το ματσ.

7′ Ο Σουρουλίδης Ε. έδωσε πάσα στον Γρατσιάτο Γ. ο οποίος έκανε δυνατό σουτ όμως αστόχησε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

9′ Ο Σωτηρόπουλος έδωσε πάσα στον Μέμι ο οποίος με πλασέ αστόχησε.

10′(0-1) Μετά από κόρνερ του Λεμονή θ. εύστοχη κεφαλιά του Παινέση Α. ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Motor oil.

12′(0-2) Μετά από σέντρα του Σταυρόπουλου ,κεφαλιά του Μπαρμπούδη που κατέληξε στον Σωτηρόπουλο ο οποίος σκόραρε με πλασέ κάνοντας το 0-2.

62′ Ο Γρατσιάτος έκανε δυνατό σουτ ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα και στην συνέχεια απευθείας σουτ του Κονδύλιου όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

65′ Ο Ζερβός Α. έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος κάνοντας έξυπνα ψιλοκρεμαστό σουτ αστόχησε.

69′(0-3) Ο Τσουμάκας έδωσε πάσα στον Μπαρμπούδη ο οποίος πλάσαρε στα δίχτυα του τερματοφύλακα.

70′(1-3) Μετά από ατομική προσπάθεια του Κονδύλιου και μετά από ολιγορία της άμυνας της Motor oil  σκόραρε πλασάροντας στα δίχτυα.

72′(1-4) Μετά από ατομική προσπάθεια του Μπαρμπούδη σκόραρε πλασάροντας και τελειώνοντας το παιχνίδι.

ΠΑΙΝΕΣΗΣ Α.

ΜΠΕΝΡΟΥΜΠΗ : ΓΡΑΤΣΙΑΤΟΣ , ΚΟΝΔΥΛΙΟΣ .

MOTOR OIL : ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ , ΜΠΑΡΜΠΟΥΔΗΣ Ν. , ΖΕΡΒΟΣ Α.

Ήταν ένα όμορφο ματς με πολλές ελλείψεις από την ομάδα μας , προσπαθήσαμε να πιέσουμε αρκετά δεν τα καταφέραμε , παίξαμε με μια πολύ καλή ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο βάλαμε ένα γκολ αλλά δεν τα καταφέραμε όπως θέλαμε .