22 Δεκεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 8 0'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 7 15 19 28 48 60 FT

Στον αγώνα της 22-12-22 μεταξύ της ομάδας της Kaizen Gaming και της ομάδας του ΑΔΜΗΕ, οι πρώτοι κατάφεραν να κερδίσουν με τελικό σκορ 6-0. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Kaizen Gaming κατάφερε να ανοίξει το σκορ από τα πρώτα κιόλας λεπτά . Η ομάδα της Kaizen Gaming  ήταν πιο αποτελεσματική , πιο συγκεντρωμένη και κατάφερε από το πρώτο ημίχρονο να ανοίξουν διάφορα με σκορ 4-0. Ο τερματοφύλακας της ομάδας του ΑΔΜΗΕ, ο Τσουμπέλης ήταν πολύ εκπληκτικός καθώς απέκρουσε δύο απανωτές φάσεις. Η ομάδα του ΑΔΜΗΕ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο αποτελεσματική , δεν άφηναν περιθώρια στον αντίπαλο, προσπάθησαν αρκετά , όμως η ομάδα της Kaizen Gaming με πρωταγωνιστή τον Λυρίτση κατάφεραν να βάλουν αλλά δύο γκολ και  να ανεβάσουν κι άλλο το σκορ κάνοντας το 6-0 λήγοντας έτσι το ματς.

GAME HIGHLIGHTS

(1-0) 7` Ο Καραμάνης μετά από εξαιρετική ασίστ έδωσε πάσα στον Λυρίτση και εκείνος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Kaizen Gaming.

(2-0) 15` Ύστερα από σέντρα του Χήρη μέσα στη μικρή περιοχή , ο Γρίβας πήρε την μπάλα και έκανε το 2-0.

Ο Βενετίδης έδωσε πάσα στον Παπαματθαίου , ο οποίος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή όμως η μπάλα κατέληξε άουτ και έχασε την ευκαιρία αυτή

(3-0) 19` Ο Καρπέτας έδωσε πάσα στον Λυρίτση και εκείνος με πλασέ σκόραρε για ακόμα μια φορά κάνοντας το 3-0.

(4-0) 28` Από λάθος της άμυνας ο Καραμάνης εκμεταλλεύτηκε το γεγονός αυτό και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

(5-0) 48` Ο Γρίβας μπήκε μεσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 5-0.

(6-0) 60` Ο Λυρίτσης με ένα εξαιρετικό πλασέ έκανε το 6-0.