26 Μαρτίου 2018 21:30 Commercial League 2017-2018 12 90'

3
3
1
1

Το ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος της Commercial League δεν ανέδειξε νικητή, καθόσον οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2. Σ΄ ένα δυνατό ματς με πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, με κίτρινες κάρτες και δύο αποβολές, όλοι οι παίκτες προσπάθησαν για την νίκη που θα τους έφερνε ένα βήμα πιο κοντά στον τελικό τους στόχο. Στο πρώτο μέρος η ΒΙΚΤΩΡΙΑ έχανε τις ευκαιρίες και η STOIXIMAN σημείωνε τα γκολ, με αποτέλεσμα σε δύο φάσεις που της παρουσιάστηκαν να πετύχει ισάριθμα τέρματα και να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε αποφασισμένη, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει ιδιαίτερο κίνδυνο μπροστά απ’ την αντίπαλη εστία. Οι παίκτες της γηπεδούχου ομάδας οπισθοχώρησαν για να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και το κατάφερναν μέχρι το 74ο λεπτό. Μέσα σε δύο όμως λεπτά οι παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας κατάφεραν  να πετύχουν δύο γκολ και να φέρουν το παιχνίδι στην ισοπαλία που διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Το φιλμ του αγώνα:

2΄ – Πρώτη φάση στο παιχνίδι για την ΒΙΚΤΩΡΙΑ. Ωραία εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια δεξιά, με τον ΚΟΜΝΕΝΗ να πετάγεται μόνος του με προβολή στην πορεία της μπάλας αλλά δεν την βρήκε καλά και αυτή κατέληξε άουτ.

12΄ – Δυνατό σουτ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή από τον ΤΟΤΤΗ Θ. με τον ΡΑΘΩΣΗ να αποκρούει εντυπωσιακά την μπάλα με το ένα χέρι σε κόρνερ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20΄ – GOAL (1-0)

Ατομική ενέργεια από τον ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ που πέρασε δύο αμυντικούς στο ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το σουτ που αποκρούστηκε με τις γροθιές από τον ΔΡΑΜΑΛΗ, στην συνέχεια όμως πήρε το ριμπάουντ ο ΜΠΟΤΗΣ που ακολουθούσε απ’ τα αριστερά και πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

21΄ – Φοβερή χαμένη ευκαιρία στο επόμενο κιόλας λεπτό για την ΒΙΚΤΩΡΙΑ να φέρει το ματς στα ίσια. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά από τον ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟ, με τον ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ να κάνει αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι την προβολή εξ’ επαφής με άδεια την εστία και να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

25΄ – Κοφτή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον ΤΟΤΤΗ Θ. στον ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ στα πλάγια δεξιά με τον τελευταίο να μπαίνει στην μεγάλη περιοχή και να επιχειρεί το σουτ με τον ΡΑΘΩΣΗ να μπλοκάρει σταθερά.

27΄ – Νέα προσπάθεια από τον ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ για να απειλήσει. Επέλαση από τα πλάγια δεξιά, εισερχόμενος στην μεγάλη περιοχή πέρασε δύο αμυντικούς αλλά αντί να γυρίσει την μπάλα στα αριστερά του που περίμεναν αμαρκάριστοι δύο συμπαίκτες του, τελείωσε μόνος του την φάση με σουτ στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα των γηπεδούχων που μπλόκαρε σε δύο χρόνους.

38΄ –  GOAL (2-0)

Ελεύθερο από τον ΡΑΘΩΣΗ με τον ΤΖΑΛΑΒΡΑ να παίρνει την κεφαλιά στο κέντρο του γηπέδου να παίρνει την μπάλα ο ΜΠΟΤΗΣ στα αριστερά, να εισέρχεται στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή να πασάρει δεξιά του στον ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ που ακολουθούσε και πλάσαρε με επιτυχία τον ΔΡΑΜΑΛΗ.

42΄ – Σέντρα από τα δεξιά από τον ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟ στην μικρή περιοχή της αντίπαλης ομάδας με τον ΚΟΜΝΕΝΗ αμαρκάριστο να πιάνει κακή κεφαλιά και αντί να στείλει την μπάλα προς την εστία την απομάκρυνε.

44΄ – Σουτ από τον ΤΟΤΤΗ Κ. από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να χτυπάει στην πλάτη αμυντικού να αλλάζει πορεία και να την μπλοκάρει δύσκολα ο ΡΑΘΩΣΗΣ που ήταν σε ετοιμότητα.

53΄ – Ξαφνικό σουτ από μακρινή απόσταση από τον ΠΛΑΚΑ που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

63΄ – Ενέργεια του ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ από τα πλάγια δεξιά που γύρισε την μπάλα παράλληλα με την εστία αλλά δεν βρέθηκε κανένας συμπαίκτης του να την σπρώξει στα δίχτυα, με αποτέλεσμα να την διώξουν οι αμυντικοί σχεδόν πάνω στην γραμμή.

65΄ – Αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα για τον ΧΑΤΖΗΔΡΟΣΟ της STOIXIMAN.

75΄ – GOAL (2-1)

Επέλαση ο ΤΟΤΤΗΣ Θ. από τα αριστερά που την κατάλληλη στιγμή έκοψε την μπάλα προς τα δεξιά στο ύψος του πέναλτι στον ΚΟΜΝΕΝΗ με τον τελευταίο να κάνει το σουτ, να αποκρούει με τις γροθιές ο ΡΑΘΩΣΗΣ και στην συνέχεια να κάνει νέο σουτ ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ και να μειώνει για την ομάδα του.

76΄ – GOAL (2-2)

Σέντρα από τα δεξιά από τον ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ με τον ΚΟΜΝΕΝΗ να πετάγεται στην μικρή περιοχή και με εντυπωσιακή κεφαλιά να ισοφαρίζει για την ομάδα του.

89΄ – Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΠΑΔΑΚΗ της ΒΙΚΤΩΡΙΑ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

ΤΖΑΛΑΒΡΑΣ Χρήστος, Παίκτης STOIXIMAN

«Καλή ομάδα τα παιδιά, καλό παιχνίδι, πιστεύω ότι μπορούσαμε να το πάρουμε, εάν δεν είχαμε την κόκκινη το παίρναμε, εντάξει ισοπαλία, συνεχίζουμε με ισοπαλία δεν πειράζει.»

ΤΟΤΤΗΣ Θεοφάνης, Παίκτης ΒΙΚΤΩΡΙΑ

«Δύσκολο ματς, αφού καταφέραμε και γυρίσαμε απ’ το 2-0, καλά είναι, εφόσον με δύο φάσεις φάγαμε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αφού δεν χάσαμε είναι σημαντικό. Καλή συνέχεια και με υγεία σ’ όλους.»