13 Νοεμβρίου 2017 21:15 Commercial League 2017-2018 3 90'

4
4
0
0

Παιχνίδι για γερά νεύρα με σκληρές μονομαχίες με ποδοσφαιριστές που έβαζαν τα πόδια τους στη φωτιά. Είχε πολύ ενδιαφέρον σαν ματς με πολύ αγωνία με τους Φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και με τον Μπότη σε εξαιρετική μέρα να πετυχαίνει χατ τρικ και να παίρνουν το ντέρμπι. Η Βικτώρια πάλεψε ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο που είχε κατασκηνώσει για 25 λεπτά στα καρέ των αντιπάλων αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς.
14′ Διαγώνιο σουτ του Θεοφάνους από πλεονεκτική θέση στα δεξιά πέρασε άουτ.
16′ Εκτέλεση φάουλ του Τόττη Κ. από τα δεξιά κεφαλιά του Χείλαρη από το κέντρο της περιοχής ανάγκασε τον Ράθωση να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20′ (1-0) Πάσα του Παπαδάκη στην πλάτη της άμυνας στον Παπασταύρου με τον τελευταίο να κάνει το κοντρόλ και το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στη δεξιά γωνία του Ράθωση.
27′ (1-1) Διαγώνια πάσα του Λυρίτση στον Μπότη στα αριστερά με τον επιθετικό της Stoiximan να περνάει τον Δράμαλη που έκανε έξοδο και με σουτ στην κενή εστίας έφερε το ματς στα ίσια.
32′ (2-1) Εκτέλεση φάουλ του Τόττη Κ. από τα αριστερά , εναέριο πλασέ του Λιβαθηνού από το δεύτερο δοκάρι στα δίχτυα του Ράθωση.
33′ Ατομική προσπάθεια του Μπότη μπήκε στην περιοχή πέρασε δυο αμυντικούς γύρισε στον Τζαλάβρα ο οποίος σε κενό τέρμα πλάσαρε άουτ.
42′ (2-2) Ατομική προσπάθεια του Μπότη από τα αριστερά έφτασε μέχρι τη γραμμή του άουτ πέρασε ένα αμυντικό γύρισε στον Λυριτσή με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην δεξιά γωνία του Δράμαλη.
49′ (2-3) Διαγώνια πάσα του Τρουλινού στον Λυριτσή με τον επιθετικό της Stoiximan να κάνει το κοντρόλ και τη σέντρα για να πεταχτεί ο Τζαλάβρας στο πρώτο δοκάρι και με σουτ να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.
52′ (2-4) Εκτέλεση πλάγιου για τους φιλοξενούμενους με τον Ταλάβρα να βρίσκει τον Μπότη ο οποίος με επιτάχυνση μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Δράμαλη.
56′ (3-4) Ο Παπασταύρου πάσαρε στον Παπαδάκη μέσα στην περιοχή και αυτός με τακουνάκι βρήκε τον Τόττη Θ. με τον επιθετικό της Βικτώριας να μειώνει το σκορ.
64′ Παράλληλη σέντρα του Παπασταύρου στον Παπαδάκη που έκανε απευθείας το πλασέ για να μπλοκάρει ο Ράθωσης.
76′ Σέντρα του Τόττη Θ. από τα δεξιά κεφαλιά ψαράκι του Παπασταύρου από το δεύτερο δοκάρι άουτ.
80′ Σέντρα σουτ του Λιβαθηνού από τα αριστερά μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Ράθωσης στη δεξιά του γωνία.
91′ (3-5) Ο Μπότης έφυγε στον αιφνιδιασμό πέρασε και τον Δράμαλη και με σουτ στο κενό τέρμα έγραψε το τελικό σκορ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ
Τόττη Κωνσταντίνος (Βικτώρια ):
“Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την μαχητικότητα και την ψυχραιμία που δείξαμε. Συνεχίζουμε δυνατά , το πρωτάθλημα είναι ένας μαραθώνιος και όχι ένα ματς”.

Βλάχος Άγγελος ( Stoiximan):
“Πολύ δυνατό παιχνίδι με δύο ομάδες στα ίδια επίπεδα. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Δυνατό ματς και λόγω του καιρού είχαμε κάποια προβλήματα. Όμως όλα καλά και προχωράμε. Καλή συνέχεια στα παιδιά”.