21 Ιουνίου 2023 21:30 Commercial Cup 2022-2023 90'

Δημοτικό Γήπεδο Άνοιξης
Λυκαβηττού 37, Άνοιξη, 145 69

KO KO 10 18 50 55 63 70 80 FT

Άρθρο

Στον αγώνα της 21-06-23 η ομάδα της Motor oil κατάφερε να κερδίσει την ομάδα της Kaizen Gaming  με ένα ευρύ σκορ 7-1 και να την πάει απευθείας στον τελικό του κυπέλλου 2023.Η ομάδα της Motor oil ήταν πολύ δυναμική , ανταγωνιστικη, και έχασαν πολλές ευκαιρίες .Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες παλεψαν πάρα πολύ καθώς κατάφεραν να είναι ισόπαλες με σκορ 1-1 . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Motor Οil μπήκε πολύ πιο δυναμικά , είχαν περισσότερες αντοχες και έτσι κατάφεραν να κερδίσουν και να πάνε κατευθείαν στον τελικό.

GAME FILM

10’ (1-0) Ο Τσιουμας βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ένα καταπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας έτσι το σκορ για την ομάδα της Motor oil.

18’ (1-1) Ο Λυρίτσης έδωσε πάσα στον Γρίβα και εκείνος με ένα πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

50’ (2-1) Ο Ματσαδές έδωσε πάσα στον Χισσο και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

55’ (3-1) Ο Σταγάκης έδωσε πάσα στον Αραμπατζή ο οποίος μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

59’ (4-1) Ο Χισσο έδωσε πάσα στον Σταγάκη και εκείνος με ένα εντυπωσιακό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4-1.

63’ (5-1) Ο Ματσαδές βρέθηκε μόνος έξω από τη μικρή περιοχή και με ένα ευθύβολο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

70’ (6-1) Ο Σταγάκης έδωσε πάσα στον Ματσαδέ και εκείνος με πλασέ έκανε το 6-1.

80’ (7-1) Με μια ευφάνταστη τριπλά ο Νικολάου πέρασε δύο αντιπάλους του και με ένα καταπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα