21 Νοεμβρίου 2022 21:00 Commercial League Phase One 2022-2023 4 90'

Daniel Batista Football Club
Δεκελείας 193, Αχαρνές, 13677

KO KO 10 16 35 37 42 46 50 55 81 88 FT

Στον αγώνα της 3ης αγωνιστικής μεταξύ των ομάδων της Kaizen Gaming και της Motor Oil , είχαμε ένα πολύ καθαρό, δυνατό και αθλητικό παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, πολλά γκολ και με τελικό νικητή την ομάδα των διυλιστηρίων Κορίνθου η οποία έπαιξε πολύ επιθετικά και δημιούργησε ευκαιρίες που μετέτρεψε σε γκολ. Πολύ μαχητική -ανταγωνιστική η ομάδα της Kaizen Gaming, πάλεψε το παιχνίδι και θα είναι φέτος πολύ δύσκολος αντίπαλος για όλους. Διακρίθηκαν από Motor Οil το δίδυμο Στεργίου Θανασάϊ και Τσιρίκας και από την ομάδα της Kaizen Gaming Λυριτσης και Θεοφάνους.

GAME STORY

6` (1-0)  Ο  Θεοφάνους έδωσε πάσα στον Λυριτσή και με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Kaizen Gaming.

13`  Ο Τζουμάκάς έδωσε πάσα στον Θανασάϊ, ο οποίος βρέθηκε μόνος του αμαρκαριστος έκανε ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

16` (1-1) Ο Θανασάϊ έκανε κεφάλια μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρέθηκε στα πόδια του Στεργίου και εκείνος με πλασέ έφερε το ματς στα ίσια.

20` Ο Δημακόπουλος απο την ομάδα της Καιζεν μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι  και ο Λυριτσης στην επαναφορά σούταρε με δύναμη. Ο Τσιρίκας απέκρουσε από την ομάδα της Motor Οil καθώς το τέρμα ήταν κενό .

35` (1-2) Ο Τσιρίκας έδωσε πάσα στον Στεργίου και εκείνος με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Motor Οil.

37` (2-2) Από λάθος της άμυνας της Motor Οil ο Θεοφάνους εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία  και πλασαροντας ισοφάρισε για την ομάδα του.

40` Ο Στεργίου κέρδισε πέναλντι, ο Θανασάϊ το εκτέλεσε όμως αστόχησε καθώς η μπάλα περασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

42` (2-3) Ο Στεργίου έδωσε πάσα στον Θανασάϊ και εκείνος με πλασε σκόραρε κάνοντας το 2-3.

46` (2-4) Ο Θανασάϊ έκανε μια εξαιρετική σέντρα και ο Αναγνωστόπουλος με πλασέ έκανε το 2-4 .

50` (3-4) Ο Θεοφάνους έδωσε πάσα στον Soouza  και εκείνος με πλασέ μείωσε το σκορ σε 3-4.

55` (3-5) Ο Θανασάϊ μετά από πλάγιο του Μούργου πέρασε τρεις παίκτες και τον τερματοφύλακα και πλασέ κάνοντας το 3-5 .

70` Ο Αναγνωστόπουλος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα βρέθηκε στο Νοδαράκη που έκανε κεφάλια ψαράκι αλλά η μπάλα περασε ελάχιστα άουτ.

71` Ο Στεργίου έδωσε πάσα στον Λυμπερόπουλο Δ. και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι χάνοντας αυτή την ευκαιρία.

81` (3-6) Ο Στεργίου έδωσε πάσα και ο Μπαρμπόπουλος με πλασέ έκανε το 3-6.

88` (3-7) Ο Γκάτζιας εδωσε πάσα στον Μπαρμπόπουλο και εκείνος με πλασέ σκόραρε ξανά σφραγίζοντας την νίκη της Motor Οil.