20 Νοεμβρίου 2023 21:30 Commercial League 2023-2024 1 90'

0
0
0
0

Στο παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της Motor oil και της ομάδας της efood , η πρώτη κατάφερε να κερδίσει με το ευρύ σκορ 6-0.  Το σκορ άνοιξε νωρίς στο 14ο λεπτό ο Τσέλλα , ο οποίος αφού κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε και ευστόχησε. Στο 20ο λεπτό μετά από υπέροχη σέντρα του Σέιτι Ε. , ο Τσέλλα Ν. βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά σκόραρε κάνοντας το 2-0. Η καλύτερη ευκαιρία της efood έγινε στο 25ο λεπτό , όπου ο Τηλιγαδάς  βρέθηκε μόνος του μέσα στη μεγάλη περιοχή και αφού έκανε ένα δυνατό σουτ , η μπάλα πήγε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και κατέληξε άουτ.  Στο 30ο λεπτό ο Θανασάi Δ. τροφοδότησε με εξαιρετική κάθετη μπαλιά τον Τσέλλα Ν. και αυτός με ένα υπέροχο πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα. Μετά από λίγα λεπτά ο Θανασάi Δ. αφού εκτέλεσε το φάουλ που είχε κερδίσει η ομάδα του , η μπάλα βρέθηκε  στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσιρίκας Μ. με κοντινό πλασέ διεύρυνε το σκορ για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό ο Θανασάi Δ. έκανε την παράλληλη μπαλιά μέσα στη μικρή περιοχή και ο Σείτι Ε. με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό σκορ σημειώθηκε στο 69ο λεπτό με τον Μπάμπη Θ. , ο οποίος με ένα δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό γάμα και στην συνέχεια αυτή κατέληξε στα δίχτυα.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ MOTOR OIL: ΤΣΙΡΙΚΑΣ Μ. , ΤΣΕΛΛΑ Ν. , ΣΕΙΤΙ Ε. , ΜΠΑΜΠΗΣ Θ. , ΘΑΝΑΣΑΙ Δ.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ efood: ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ , ΜΠΟΥΡΗΣ .

ΔΗΛΩΣΕΙΣ MOTOR OIL : ΣΚΕΥΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ efood: ΓΡΑΝΑΣ ΝΩΝΤΑΣ