8 Δεκεμβρίου 2022 22:00 Commercial League Phase One 2022-2023 6 0'

Γήπεδο Νομισματοκοπείου
Λευκωσίας, Κάτω Χαλάνδρι, Municipality of Chalandri, Regional Unit of North Athens, Attica, 152 32, Greece

KO KO 6 7 9 28 51 59 FT

Στον αγώνα της 8-12-22 μεταξύ της ομάδας της Motor Oil και της ομάδας της efood ήταν ένα ματς με πολλά γκολ. Η της Motor Οil από το πρώτο κιόλας ημίχρονο μπήκε δυναμικά στο ματς και κατάφερε απο τα πρώτα κιόλας λεπτά να ανοίξουν το σκορ με διακριθέντα τον Θανασάι . Η ομάδα της efood είχε πολλές ελλείψεις και γι’αυτό η αντίπαλη ομάδα εκμεταλλεύτηκε το γεγονός αυτό, το οποίο είχε σαν αποτέλεσμα να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 4-1 . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της efood προσπάθησε να αντιδράσει παρόλα αυτά η ομάδα της Motor oil είχε την υπέροχη , ήταν πιο συγκεντρωμένη και έτσι κατάφεραν να λήξουν το παιχνίδι με τελικό σκορ 6-1.

GAME HIGHLIGHTS

6` (1-0) Ο Θανασάι μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και  με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Motor oil .

7` (2-0) Ο Θανασάι έπειτα από καταπληκτική μπαλιά του Στεργίου μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

9`(3-0) Ο Θανασάι με ατομική προσπάθεια βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έκανε το 3-0.

15` (3-1) Ο Πανάγου Αναστάσιος έδωσε πάσα στον Πανάγου Θεόφιλο και εκείνος με πλασέ μείωσε το σκορ στο 3-1.

28` (4-1) Ο Θανασάι έδωσε πάσα στον Ματσαδέ και εκείνος με πλασέ έκανε το 4-1.

55` (5-1) Ο Στεργίου με ατομική προσπάθεια μπήκε μέσα στη μικρή περιοχή πέρασε και τον τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στην κενή εστία κάνοντας έτσι το 5-1.

59`(6-1) Ο Θανασάϊ έδωσε πάσα στον Σταγάκη και εκείνος με πλασέ σφράγισε το τελικό σκορ  6-1.

Διακριθέντες Motor oil : Θανασάϊ, Στεργίου , Σταγάκης

Διακριθέντες efood : Πανάγου Αναστάσιος ,  Πανάγου Θεόφιλος