25 Σεπτεμβρίου 2024 21:15 2023-2024 90'

Campeon Football Club
Παρ. 3η Φραγκοκκλησιάς 5, Μαρούσι 151 25

KO KO 3 15 20 34 37 FT

Ο μεγάλος τελικός ποδοσφαίρου 7Χ7 περιόδου 2023-24, διεξήχθη τελικά μετά τις αναβολές του Ιουλίου χθες το βράδυ 21,30 στο γήπεδο CAMPEON μεταξύ των ομάδων MOTOR OIL – DEMO και με παρουσία παρα πολλών φιλάθλων και απο τις δύο ομάδες με τελικό νικητή την ομάδα της MOTOR OIL με σκορ 4-1. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα πολύ δυνατά με πολύ τρέξιμο, μαρκαρίσματα και ωραίους συνδιασμούς εκατέρωθεν, όμως ένα λάθος στην άμυνα της DEMO μετα απο πίεση ψηλά απο πλευράς MOTOR OIL εκμεταλεύτηκε ο Καστής και κλεβοντας την μπάλλα σκόραρε ανοίγοντας το σκόρ. Το γκόλ αυτό έδωσε φτερά στα πόδια των παικτών της MOTOR OIL που συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό (πίεση ψηλά-κάλυψη χώρων-σοβαροί στην άμυνα) οπότε δεν άργησε να έρθει και το δεύτερο γκολ απο τον Δαυίδ στο 15′ λεπτό και να πάρει σοβαρό προβάδισμα η ομάδα των Διυλιστηρίων. Η ομάδα της DEMO προσπάθηκε να αντιδράσει είχε 2..3 καλές ενέργειες αλλά οι παίκτες της είχαν επηρεαστεί απο τα 2 γρήγορα γκόλ και κάνοντας αλλαγές προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά οι παίκτες της MOTOR OIL με ανεβασμένο πλέον ηθικό και φοβερό ρυθμό δεν άργησαν να πετύχουν και 3ο γκολ στο 20΄λεπτό πάλι με τον κορυφαίο παίκτη της Καστή, το οποίο ήταν και το σκόρ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες της DEMO μπήκαν πολύ πιο δυνατά πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 34΄λεπτο με τον Κότσαλο με ενα πολύ δυνατό σουτ μετα απο πάσα σε εκτέλεση φαουλ της ομαδος του, δίνοντας ελπίδες για ανατροπή. Όμως ο δαιμόνιος Καστής με πρέσιγκ στην άμυνα της DEMO έκλεψε την μπάλα σούταρε κάπου βρηκε η μπάλλα και στρώθηκε στον επερχόμενο Μπελεσιώτη ο οποίος με ωραίο σουτ σχεδόν εξ επαφής την έστειλε στο γάμα της αντίπαλης εστίας στο 37΄λεπτό κάνοντας το 4-1 και κλεδώνοντας το τελικό σκόρ υπερ της MOTOR OIL. Στο υπόλοιπο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές ώστε να πάρουν συμμετοχή όλοι οι παίκτες τους και το παιχνίδι τελείωσε με τους παίκτες της MOTOR OIL να πανυγηρίζουν έντονα την κατάκτηση του πρωτ/τος. Στην συνέχεια είχαμε την φιέστα (απονομές μεταλίων και κυπέλων στις δύο ομάδες και στον πρώτο σκόρερ του πρωτ/τος με 20 γκόλ Καστή Πάρη) και όλοι έδωσαν ραντεβού στους αγώνες του νέου πρωταθλήματος 7Χ7 περιόδου 2024-25 που ξεκινάει τέλος Οκτώβρη.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ MOTOR OIL: Καστής Πάρης , Μπελεσιώτης Γεώργιος, Δαυίδ Λέανδρος, Καραναστάσης  Δημήτριος.

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ DEMO : Δαφνάς Ιωάννης, Κότσαλος Γεώργιος, Θεοδωράκης Νικόλαος.