12 Μαρτίου 2018 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 11 90'

1
1
0
0

Μετά την ψυχρολουσία του πρώτου λεπτού, στο οποίο η Meditrend έβαλε το πρώτο γκολ του ματς, ο Σκλαβενίτης πίεσε στρίμωξε τους αντιπάλους του και σιγά σιγά μείωσε το σκορ έκανε την ανατροπή και τελικά πήρε τη νίκη. Το σκορ αδικεί τους γηπεδούχους που παρόλο ήταν μόνο έντεκα έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και άλλο γκολ. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πως θέλουν το κάθε ματς να το κερδίζουν γιατί φτάνουν έτσι ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του Πρωταθλήματος που είναι και ο σκοπός τους.

1′ (1-0) Βαθιά μπαλιά από την άμυνα προς τον Καλιακούδα, βγήκε με έξοδο ο Μητρούσης Η. και έδιωξε τη μπάλα η οποία κατέληξε στον Λάγιο με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από τα 30 μέτρα και να στέλνει τη μπάλα στο κενό τέρμα.

5′ (1-1)  Σέντρα του Λίντση από τα δεξιά, κοντρόλ και σουτ του Βάρδα από το δεύτερο δοκάρι στα δίχτυα του Αλευρόπουλου που απέκρουσε όμως ασθενώς αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ.

20′ Τετ α τετ του Βάρδα από τα αριστερά έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Αλευρόπουλος.

25′ (1-2) Ανατροπή του Ρούσσου από τον Μπελίτση μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Λίντσης.

31′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάγιου από τον άξονα πέρασε πάνω το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

37′ Κάθετη πάσα του Βάρδα στον Χαλκιά με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην κίνηση και τον Μπελίτση με αυτοθυσία να διώχνει σε κόρνερ.

47′ Στρώσιμο του Λίντση στον Ξεφτεράκη ο οποίος δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή για να δει τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

50′ Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά για τον Σκλαβενίτη με τον Βάρδα να γεμίζει και τον Παραρά να πηδάει ψηλότερα από όλους, να κάνει την καρφωτή κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι άουτ.

55′ (1-3) Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Λίντση να γεμίζει και τον Παραρά με κεφαλιά να ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

63′ Σέντρα του Χαλκιά από τα δεξιά απευθείας σουτ του Ζαγκοβά έδιωξε εντυπωσιακά ο Αλευρόπουλος πάνω στη γραμμή του τέρματος.

70′ Διαγώνιο σουτ του Βάρδα από την αριστερή γωνία της περιοχής ανάγκασε τον Αλευρόπουλο να κάνει νέα εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ.

80′ (1-4) Διαγώνια πάσα από τα δεξιά στα αριστερά του Χαλκιά στον Βάρδα με τον επιθετικό του Σκλαβενίτη να πασάρει στον αμαρκάριστο Ζαγκοβά και αυτός με τη σειρά του με ψύχραιμο σουτ έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς.

ΒΑΡΔΑΣ

MEDITREND: ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ, ΛΑΓΙΟΣ

ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ: ΧΑΛΚΙΑΣ, ΛΙΝΤΣΗΣ, ΡΟΥΣΣΟΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Μοσχολιός Αλέξανδρος (Προπονητής Σκλαβενίτη)

Κατεβήκαμε και παίξαμε ένα ματς Πρωταθλήματος πολύ σοβαρά. Βλέπουμε όλα τα παιχνίδια πλέον ένα προς ένα γιατί απομένουν μετά τη σημερινή νίκη άλλα έξη ματς τα οποία πρέπει να τα πάρουμε όλα για να κατακτήσουμε το Πρωτάθλημα κάτι που θα είναι μια μεγάλη επιτυχία για τα παιδιά αλλά και για εμάς που μοχθούμε εδώ. Και κυρίως όμως θα είναι μεγάλη επιτυχία για τους παίκτες που εργάζονται στα καταστήματα, εργάζονται σκληρά, εργάζονται βράδια, εργάζονται όλη μέρα και έρχονται εδώ κουρασμένοι και εκπροσωπούν την επιχείρηση. Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά, τους αντιπάλους που ήταν αθλητικότατοι, μαχητικοί, μέσα στα πλαίσια του fair play και του ευ αγωνίζεσθε  και τους ευχόμαστε ότι καλύτερο.