7 Νοεμβρίου 2017 21:45 Commercial Superleague 2017-2018 2 90'

2
2
0
0

Ο Σκλαβενίτης μπήκε πολύ δυνατά στο ματς θέλοντας να το καθαρίσει γρήγορα και να έχει ένα ήσυχο βράδυ. Έτσι και έκανε. Στο πρώτο τριαντάλεπτο πέτυχε δύο γκολ και στη συνέχεια κάνοντας συντήρηση δυνάμεων πέτυχε άλλα τρία γκολ δίνοντας την εντύπωση πως θα πρωταγωνιστήσει και φέτος στην διεκδίκηση του Πρωταθλήματος. Η Meditrend κατέβηκε με διαφορετική σύνθεση από αυτή στο πρώτο ματς, μια σύνθεση ανάγκης και δεν μπορούμε να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα για την ομάδα. Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως και οι δύο ομάδες δεν έχουν βρει ακόμα τα πατήματα τους και πως όταν τα βρουν θα έχουμε συναρπαστικά ματς.

8′ (1-0) Δυνατό ευθύβολο σουτ του Ζυγούρη έξω από την περιοχή στην δεξιά γωνία του Αλευρόπουλου.

18′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ματσάγγου από τα αριστερά επέκρουσε ο Αλευρόπουλος με υπερπροσπάθεια στην δεξιά του γωνία.

22′ Εκπληκτικό ένα δύο Ζαγκοβά και Ζυγούρη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

32′ (2-0) Εκπληκτική πάσα του Ζυγούρη στην απέναντι πλευρά στον Πούλιο με τον αρχηγό του Σκλαβενίτη να κάνει το κοντρόλ και το γύρισμα στον επερχόμενο Ζαγκοβά ο οποίος με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

37′ Σέντρα από τα αριστερά του Πούλιου, κεφαλιά του Αναστασιάδη στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά νέα κεφαλιά του ίδιου μπλόκαρενο Αναστασιάδης.

43′ Διαγώνια πάσα του Παραρά στον Ζυγούρη ο οποίος έκανε τη συρτή σέντρα στον Ζαγκοβά όμως το σουτ του μπλόκαρε ο Αλευρόπουλος.

44′ (3-0) Ατομική προσπάθεια του Πούλιου από τα δεξιά πέρασε και τον Αλευρόπουλο και από τη γραμμή του άουτ γύρισε στον Ζαγκοβά ο οποίος έσπρωξε τη μπάλα στο κενό τέρμα.

65′ Εκτέλη φάουλ του Πούλιου με γέμισμα, κοντρόλ και γυριστό σουτ του Κούλια με τον Αλευρόπουλο να κάνει εκπληκτική απόκρουση στην δεξιά του γωνία διώχνοντας σε κόρνερ.

67′ Σέντρα του Κούλια από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι απευθείας σουτ Χαλκιά στο πλαίνο των διχτύων.

70′ (4-0) Εκπληκτικό σε εκτέλεση σουτ του Κουλιά από την αριστερή γωνία της περιοχής στο αριστερό παράθυρο της εστίας.

71′ Δυνατό σουτ του Ευθύμιου από πλεονεκτική θέση μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μητρούσης Μ.

74′ Ατομική προσπάθεια του Ευθυμίου πέρασε τρείς αμυντικούς μέσα στην περιοχή όμως το σουτ που έκανε από το ύψος του πέναλτι πέρασε άουτ.

80′ Αντεπίθεση για το Σκλαβενίτη από τα δεξιά με τον Χαλκιά να βρίσκει τον Πούλιο με τον αρχηγό του Σκαβενίτη να σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής και τον Αλευρόπουλο να διώχνει με τα πόδια.

82′ (5-0) Ατομική προσπάθεια του Πούλιου από τα δεξιά σύγκλινε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία.

89′ Κάθετη πάσα του Πούλιου στον Μητρούση Μ. ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση για να μπλοκάρει ο Αλευρόπουλος.