10 Μαΐου 2018 21:15 Commercial Superleague 2017-2018 16 90'

1
0
0
0

Παράσταση για ένα ρόλο στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις Παιανίας με την ομάδα των Αποφοίτων να μην αφήνει κανένα περιθώριο στου παίκτες της Meditrend να γυρίσουν το ματς. Πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση από τους γηπεδούχους έδωσαν εύκολα γκολ στους γρήγορους παίκτες των Αποφοίτων. Οι παίκτες τις Meditrend έμειναν μακριά από τον καλό εαυτό τους και το τελικό αποτέλεσμα είναι πέρα για πέρα δίκαιο.

10′ (0-1) Σουτ του Κυριακόπουλου έξω από την περιοχή απέκρουσε ασθενώς ο Αλευρόπουλος αλλά η μπάλα κατέληξε στην δεξιά του γωνία.

15′ (0-2) Σέντρα του Κουτσή από τα αριστερά χτύπησε σε σώμα αμυντικού άλλαξε πορεία και ο Γονεΐμ πατάχτηκε ανάμεσα στους αμυντικούς των γηπεδούχων και με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ.

23’ Σουτ του Καϊτατζή μέσα από την περιοχή ανάγκασε τον Κωνσταντίνου να κάνει σωτηρία απόκρουση διώχνοντας σε πλάγιο.

35′ Εντυπωσιακή ενέργεια του Γονεΐμ από τα δεξιά σύγκλινε στην περιοχή έκανε και το διαγώνιο σουτ που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί.

40′ Βαθιά μπαλιά του Λέννη από το κέντρο έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Κατσαρίδη ο οποίος πλάσαρε με τον Αλευρόπουλο να διώχνει με τα δάχτυλα σε κόρνερ .

43′ (0-3) Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιντώνη από τον άξονα στο δεξί παράθυρο της εστίας του Αλευρόπουλου.

45′ Δυνατό σουτ του Λάγιου από την αριστερή γωνία της περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ.

68′ (0-4) Βαθιά μπαλιά του Στούγια από το κέντρο στην πλάτη της άμυνας στον Γονεΐμ με τον επιθετικό των Αποφοίτων να προλαβαίνει την έξοδο του Αλευρόπουλου και με ψηλοκρεμαστό σουτ να πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ.

79′ (0-5) Εκπληκτική μπαλιά του Λέννη στον Παπαδάκη με τον τελευταίο να στοπάρει και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία.

82′ Κλέψιμο του Κοβάνη και σουτ μέσα από την περιοχή στη ρίζα του αριστερού δοκαριού.

85′ (0-6) Πάσα του Κυριακόπουλου στον Γονεΐμ ο οποίος πέρασε και τον Αλευρόπουλο και με πλασέ στο κενό τέρμα έγραψε το τελικό σκορ.

ΓΟΝΕΪΜ

MEDITREND: ΚΑΪΤΑΤΖΗΣ, ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ, ΚΟΒΑΝΗΣ

ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ : ΚΑΤΣΑΡΙΔΗΣ, ΛΕΝΝΗΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Μπελίτσης Γιάννης (Meditrend)

Κάναμε το χειρότερο παιχνίδι σήμερα. Εύκολη νίκη κάνανε τα παιδιά. Εμείς κάναμε πολλά ατομικά λάθη σε άμυνα και επίθεση.

Λέννης Έκτορας (Απόφοιτοι Deree)

Κάναμε ίσως το καλύτερο μας παιχνίδι φέτος. Ελπίζω να έχουμε ανάλογη συνέχεια στο Πρωτάθλημα. Καλή συνέχεια στους αντιπάλους μας.