20 Νοεμβρίου 2023 21:15 Commercial League 2023-2024 1 90'

Boca Arena
Αμαζονoς, Παλλήνη 153 51

KO KO 32 37 48 60 FT

Εύκολα ξεπέρασε το εμπόδιο της KAIZEN ο Σόλωνας και πήρε το πρώτο τρίποντο της χρονιάς . Οι νικητές παρουσιάστηκαν πολύ καλοί σε όλες τις γραμμές του γηπέδου και δεν άφησαν πολλά περιθώρια στους αντιπάλους τους . Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν με πολλές ελλείψεις γεγονός που δυσκόλεψε τις προσπάθειές τους . Το σκορ άνοιξε στο 32’ ο Τσιρίγος όταν πήρε εξαιρετική κάθετη πάσα του Μυλωνά και με δυνατό ευστόχησε για το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αλλά δε κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά των τερμάτων μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου . Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε .Οι τελικοί νικητές , πίεσαν για το δεύτερο γκολ που ήρθε τελικά με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα . Συγκεκριμένα στο 60΄ο Πουμπάκος πέρασε τη μπάλα παράλληλα προς την αντίπαλη εστία και ο Χουτόπουλος , με την πρώτη του επαφή με τη μπάλα , μόλις είχε περάσει στον αγώνα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του .Οι γηπεδούχοι κέρδισαν μερικά μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ , χωρίς αποτέλεσμα .

Διακριθέντες Kaizen Gaming: ΛΥΡΙΤΣΗΣ , ΚΛΑΟΥΡΑΚΗΣ.

Διακριθέντες Σόλων: ΤΣΙΡΙΓΟΣ , ΧΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙΖΕΝ GAMING: ΛΥΡΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΟΛΩΝΑ : ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ -ΡΑΦΑΗΛ