3 Απριλίου 2018 21:30 Commercial Superleague 2017-2018 13 90'

0
0
0
0

Πριν από την έναρξη του αγώνα οι δύο ομάδες μπήκαν στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου και η διαιτητής κράτησε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου Στέλιου Σκλαβενίτη. Μετά το τέλος του λεπτού και αφού οι ποδοσφαιριστές πήραν τη θέση τους ξεκίνησε το ματς. Η ομάδα του Κολεγίου όπως κάνει πάντα μπήκε με το “γκάζι” στο πάτημα και με ένα σερί τριών τερμάτων φάνηκε να καθαρίσει το παιχνίδι. Όμως δεν είχε υπολογίσει την κουράσει από το τουρνουά που είχε παίξει τις προηγούμενες μέρες αλλά και την ψυχή και το πάθος τον αντιπάλων της. Η πάντα μαχητική ομάδα της Meditrend έδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι δύσκολο να την θεωρήσεις δεδομένη, έτσι με πίεση και καλούς συνδυασμούς κατάφερε να βάλει δύο γκολ και να προσπαθεί για την ισοφάριση η οποία δεν ήρθε.

14′ Σουτ του Δασκαλάκη από τα 20 μέτρα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.

25′ Ατομική προσπάθεια του Γρατσιάτου και πάσα στα αριστερά στον Παπαδογιώργο ο οποίος από πλάγια θέση έκανε το διαγώνιο σουτ στο πλαϊνό των διχτύων.

28′ Βαθιά μπαλιά στον Παπαναστασίου με τον μέσο του Κολεγίου να κάνει το σουτ και να προλαβαίνει την έξοδο του Αλευρόπουλου αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

35′ (1-0) Εναλλαγές όλων των μεσοεπιθετικών του Deree ε τον Γρατσιάτο να πασάρει τελικά στον Παπαναστασίου και αυτός με σουτ από το σημείο του πέναλτι να ανοίγει το σκορ.

40′ κάθετη πάσα του Δασκαλάκη στον Παπαδογιώργο με τον τελευταίο να κάνει το δυνατό σουτ και τον Αλευρόπουλο να διώχνει στην δεξιά του γωνία σε κόρνερ.

45′ (2-0) Ατομική προσπάθεια του Γρατσιάτου δράσεις όποιον βρήκε μπροστά του έκανε και το σουτ από τη γραμμή της περιοχής με την μπάλα να κοντράρει σε πόδι αμυντικού και να καταλήγει στο δεξί παράθυρο της εστίας.

47′ (3-0) Ανατροπή του Γρατσιάτου μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι ανάλαβε να εκτελέσει ο Λαχανιώτης με τον Αλευρόπουλο να αποκρούει αρχικά αλλά ο Λαχανιώτης με δεύτερο σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία.

51′ Ατομική προσπάθεια του Παπαναστασίου και σουτ ανάγκασε το Αλευρόπουλο να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

54′ (3-1) Εναλλαγές Ευθυμίου Λάγιου Κοβάνη με τον τελευταίο να κάνει την πάσα ξανά στον πρώτο αλλά το σουτ του έδιωξε σε κόρνερ ο Λαχανιώτης. Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά με τον Κοβάνη να σημαδεύει το κεφάλι του Μπελίτση αλλά ο Μπεθάνης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Νέο κόρνερ με τον Κοβάνη να γεμίζει και τον Μπελίτση με καρφωτή κεφαλιά να μειώνει το σκορ.

58′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδογιώργου από τα 20 μέτρα δύσκολα έδιωξε ο Αλευρόπουλος σε κόρνερ.

75′ (3-2) Πάσα του Ευθυμίου στον Κοβάνη και αυτός με τη μία βρήκε τον Τριαντάφυλλο ο οποίος πάσαρε στον κενό χώρο στον Ευθυμίου με τον επιθετικό της Meditrend να σουτάρει εκπληκτικά έξω από την περιοχή και να μειώνει το σκορ.

80′ Παράλληλη πάσα του Φούκα στον Devadge ο οποίος από πλεονεκτική θέση πλάσαρε πάνω στον Αλευρόπουλο.

ΓΡΑΤΣΙΑΤΟΣ

DEREE COLLEGE: ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΣ, ΛΑΧΑΝΙΩΤΗΣ

MEDITREND: ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΛΑΓΙΟΣ , ΚΟΒΑΝΗΣ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Μπεθάνης Βασίλης (Deree College)

Ήταν ένας όχι εύκολος αγώνας. Τον προσπαθήσαμε αρκετά γιατί δεν είχαμε τα τρεξίματα λόγω ενός τουρνουά που είχαμε τις προηγούμενες μέρες. Στο τέλος κάναμε δύο λάθη και φάγαμε δύο γκολ αλλά κρατήσαμε την ψυχραιμία μας και κρατήσαμε το αποτέλεσμα.