2
9
0
1

Δύσκολο παιχνίδι είναι πάντα ένας τελικός πόσο μάλλον ένας τελικός ανάμεσα σε δυο ισάξιες ομάδες. Στις λεπτομέρειες η ομάδα τον Μπενρουμπή ήταν καλύτερη και οι παίκτες των φιλοξενούμενων έδωσαν το 110% από τις δυνάμεις τους όταν πλέον από το 40’ έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Αδρακτά. Οι παίκτες του Κολεγίου είχαν πρόβλημα να βρεθούν μπροστά στον Τρύφων καθώς η αμυντική διάταξη του Μπενρουμπή λειτούργησε άψογα.

20’ Ατομική προσπάθεια του Γρατσιάτου και σουτ από πλάγια θέση και αριστερά, άουτ.

30’ Βαθιά μπαλιά στον Τετώρο ο οποίος ανάμεσα σε δυο αμυντικούς έκανε το σουτ άουτ.

32’ Συρτό σουτ του Γρατσιάτου έξω από την περιοχή έδιωξε εντυπωσιακά ο Τρύφων σε κόρνερ.

35’ Σέντρα του Αδρακτά στον Κονδυλιό ο ποίος μπήκε στην περιοχή έκανε και το σουτ για να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Λιούμπης.

40’ (0-1) Εκτέλεση φάουλ του Ντάρλα από τα αριστερά κεφαλιά του Νομικού μέσα από την περιοχή στα δίχτυα του Λιούμπη.

47’ (1-1) Κόρνερ από τα αριστερά με τον Γρατσιάτο να γεμίζει , να μην καταφέρνουν να διώξουν οι αμυντικοί του Μπενρουμπή τη μπάλα που έφτασε στον Καλπούζο και αυτός με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια.

54’ Δυνατό σουτ του Γρατσιάτου από την αριστερή γωνία της περιοχής σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά έδιωξαν οι αμυντικοί σε πλάγιο.

58’ Εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Σουρουλίδη Κ. και πάσα στον Ροσσώνη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από τα δεξιά για να διώξει με γροθιές ο Λιούμπης σε κόρνερ.

59’ (1-2) Δυνατό σουτ του Κονδυλιού έξω από την περιοχή έδιωξε με υπερένταση ο Λιούμπης σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Ροσσώνης συρτά με τον Κονδυλιό να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από το δεύτερο δοκάρι.

63’ Βαθιά μπαλιά στον Τετώρο με τον αρχηγό του Κολεγίου να προλαβαίνει την έξοδο του Τρύφων όμως το ψηλοκρεμαστό σουτ που επεχείρησε πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

72’ Ατομική προσπάθεια του Robbs A. από τα αριστερά και σέντρα προς τον Σουρουλίδη Κ. με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από το σημείο του πέναλτι και τον Λιούμπη να κάνει την απόκρουση του αγώνα διώχνοντας σε κόρνερ.

82’ Σουτ του Αποστολόπουλου από τα δεξιά έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Μουστρούφης.