2 Απριλίου 2024 21:45 Commercial League 2023-2024 L1 90'

Δημοτικό Γήπεδο Άνοιξης
Λυκαβηττού 37, Άνοιξη, 145 69

KO KO 4 25 27 44 89 FT

Πιο δύσκολα απ ότι μαρτυρά το τελικό σκορ , η efood πήρε το τρίποντο κόντρα στη wolt . Αν και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον
αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 4 κιόλας λεπτό , οι αντίπαλοί τους ήταν μαχητικοί και δε παράτησαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού την
προσπάθειά τους . Το σκορ άνοιξε με διαγώνιο σουτ ο Μαλισσόβας στο 4 λεπτό . Αέρα δύο τερμάτων έδωσε στο 27 λεπτό ο Αργυριάδης
και δύο λεπτά αργότερα ο Μαλισσόβας πέτυχε το 3-0 . Στη σημείο αυτό άρχισε ο χορός των χαμένων ευκαιριών για τη wolt με τον
Παπαευθυμίου . Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες όταν βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της
Efood αλλά νικήθηκε . Μεγάλη ευκαιρία έχασαν οι φιλοξενούμενοι για να μειώσουν όταν από τα έντεκα μέτρα δε κατάφεραν να
σκοράρουν . Το 3-1 πέτυχε τελικά στο 44 λεπτό ο Παπαευθυμίου . Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να μειώσουν ακόμα
περισσότερο χωρίς επιτυχία . Το τελικό 4-1 πέτυχε με πέναλτι ο Λεκκάκος ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα.