4 - 6

18 Ιανουαρίου 2024 22:00 Commercial League 2023-2024 6 90'

Γήπεδο Χαμοστέρνας

KO KO 6 14 20 22 25 30 31 53 FT

Πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ είχε η αναμέτρηση μεταξύ wolt και efood , με τους φιλοξενούμενους ναι παίρνουν το τρίποντο , βάζοντας
όλα τα τέρματα τους στο πρώτο ημίχρονο . Οι νικητές ξεκίνησαν πολύ δυνατά και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τρία τέρματα διαφορά
στο 14Ο λεπτό . Βουγιουκλίδης και Τηλιγάδας είχαν πετύχει δύο τέρματα στο 4Ο και 6Ο λεπτό και ο Μαλλισόβας από την άσπρη βούλα
έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του . Ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 0-4 όταν πήρε πάσα του Βουγιουκλίδη και με πλασέ μέσα από
την περιοχή σκόραρε . Δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 22ο , ο Διαμαντόπουλος πήρε πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας
και μείωσε σε 1-4 . Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά αέρα τεσσάρων τερμάτων όταν ο Αλεξόπουλος έστειλε τη μπάλα
στη δεξιά γωνία του Αϊδώνη ύστερα από εκτέλεση φάουλ (1-5) . Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα , ο Τηλιγάδας πέτυχε το δεύτερο
προσωπικό του τέρμα και έδωσε αέρα πέντε τερμάτων στην ομάδα του . Ένα λεπτό κράτησαν τη διαφορά στο σκορ οι φιλοξενούμενοι
καθώς ο Διαμαντόπουλος πήρε την κεφαλιά από δύο αντιπάλους του και μείωσε ξανά . Στην επανάληψη ο Προμπονάς γύρισε τη μπάλα
Παράλληλα προς το αντίπαλο τέρμα και ο Διαμαντόπουλος με το τρίτο του τέρμα, έδωσε νέο ενδιαφέρον στον αγώνα καθώς μείωσε σε
3-6 . Εκ νέου μείωση της διαφοράς των τερμάτων πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 60΄, όταν με ωραίο δεξί σουτ ο Βουγιουκαλάκης σκόραρε
Το αριστερό κάθετο δοκάρι σημάδεψε ο Δαρζέντας στο 70ο λεπτό στην τελευταία καλή φάση του αγώνα . Τίποτα δεν άλλαξε με το τελικό
σφύριγμα της λήξης που βρήκε τους γηπεδούχους να έχουν κάνει τεράστια προσπάθεια για την ανατροπή και τους τελικούς νικητές να